Pēc sešu nedēļu cīņas Indijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi premjera Modi partija

© Pixabay

Indijas premjerministra Narendras Modi partija "Bharatiya Janata Party" (Indijas Tautas partija; BJP) un tās sabiedrotie izcīnījuši uzvaru sešas nedēļas ilgušajās parlamenta vēlēšanās, liecina telekanāla "CNN-News18" veiktās balsotāju aptaujas rezultāti.

BJP un sabiedrotie parlamenta apakšnamā izcīnījuši vismaz 355 vietas, un tas ir krietni vairāk par vairākuma nodrošināšanai nepieciešamajām 272 vietām, liecina prognozes.

Sešas nedēļas ilgušās vēlēšanas noslēdzās sestdien, bet oficiālā rezultātu pasludināšana gaidāma 4.jūnijā.

73 gadus vecais Modi ir ļoti populārs pēc amatā pavadītajiem 10 gadiem, kuru laikā ir pieaugusi Indijas diplomātiskā nozīmība un ekonomiskā varenība, kā arī pastiprinājušies viņa valdības centieni piesaistīt politikai Indijas galveno reliģiju hinduismu.

BJP Modi vadībā ir guvusi uzvaras parlamenta vēlēšanās 2014. un 2019.gadā, ko lielā mērā nodrošināja Modi vēršanās pie hinduistiem.

Pasaulē

Eiropas un Ukrainas mediji šonedēļ raksta par Vladimira Putina preses sekretāra Dmitrija Peskova paziņojumu, kurā viņš pavēstīja: tā kā ASV plāno Vācijā izvietot spārnotās raķetes “Tomahawk”, tas nozīmē, ka Krievija var lemt apdraudēt Eiropas valstis ar savu raķešu potenciālu.

Svarīgākais