Jaunākā informācija par maija vidū sašautā Slovākijas premjera Fico veselības stāvokli

© pexels.com

Slovākijas premjerministrs Roberts Fico, kurš mēneša vidū tika nopietni sašauts atentātā, ceturtdienas vakarā tika aizvests no slimnīcas uz mājām, kur viņš turpinās atveseļoties, ziņoja vietējie mediji.

Fico ar medicīnas dienesta helikopteru tika aizvests no slimnīcas Banska Bistricas pilsētā uz Bratislavu, vēstīja ziņu kanāls TA3, atsaucoties uz Banska Bistricas Rūzvelta slimnīcas vadītāju Miriamu Lapunīkovu.

Lapunīkova iepriekš bija paziņojusi, ka 59 gadus vecais Fico netiks pārvests uz citu slimnīcu, jo viņš vēlas pārcelšanu uz mājas aprūpi, kad to atļaus viņa veselības stāvoklis.

Pie ēkas Bratislavā, kur atrodas Fico dzīvoklis, bija novietota policija, lai turpinātu uzraudzību, ziņoja sabiedriskā raidkompānija RTVS.

Atentātā 15.maijā kalnrūpniecības pilsētā Handlovā Fico vairākas reizes sašāva 71 gadu vecs vīrietis. Tas notika pie vietējā kultūras nama pēc valdības izbraukuma sēdes, kad Fico izgāja tikties ar atbalstītājiem. Valdība pauda, ka uzbrukumam bija "politisks motīvs".

Vairāki Slovākijas mediji vēstīja, ka premjeru sašāvis rakstnieks Jurajs Cintula, kas sociālajos tīklos atklāti paudis naidu pret Fico.

Šāvējs uzreiz tika aizturēts un atrodas policijas apcietinājumā. Nopratināšanas laikā viņš pamatoja savu rīcību ar nepatiku pret Fico un valdības politiku.

Pasaulē

Baltijā elektroenerģijas vidējā cena šogad jūnijā salīdzinājumā ar maiju pieauga par 21% un bija 91,64 eiro par megavatstundu (MWh), AS "Latvenergo" jaunākajā Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma finanšu produktu speciāliste Inga Salceviča.