Jaunākā informācija par sašautā Slovākijas premjera veselības stāvokli

© pixabay.com

Pirms divām nedēļām atentātā sašautā Slovākijas premjerministra Roberta Fico atveseļošanās būs ārkārtīgi ilga, trešdien paziņoja premjera vietnieks Roberts Kaliņāks.

Banska Bistricas slimnīca, kur Fico veiktas divas operācijas, trešdien premjera stāvokli raksturoja kā "apmierinošu".

"Premjerministra atveseļošanās beidzot ir uz pareizā ceļa," žurnālistiem sacīja Kaliņāks.

"Šī atveseļošanās būs ārkārtīgi ilga, jo viņa traumas ir ļoti nopietnas. Viņš tagad pieņem pārtiku," piebilda vicepremjers.

Valdības padomnieks Ēriks Kaliņāks, kas bija klāt atentāta brīdī, sacīja, ka brūces no letālām sekām šķīra tikai "milimetri".

Lodes "trāpīja tievajai zarnai tā, ka tā tika cauršauta piecas reizes, bet ārsti paveica brīnumu", padomnieka teikto citē ziņu portāls "postoj.sk".

Atentātā 15.maijā kalnrūpniecības pilsētā Handlovā Fico vairākas reizes sašāva 71 gadu vecs vīrietis. Tas notika pie vietējā kultūras nama pēc valdības izbraukuma sēdes, kad Fico izgāja tikties ar atbalstītājiem.

Valdība pauda, ka uzbrukumam bija "politisks motīvs".

Vairāki Slovākijas mediji vēstīja, ka premjeru sašāvis rakstnieks Jurajs Cintula, kas sociālajos tīklos atklāti paudis naidu pret Fico.

Pasaulē

Mēnesi pēc tam, kad Krievija savā teritorijā bloķēja piekļuvi vairāk nekā 80 Eiropas medijiem, žurnālistu organizācija "Reportieri bez robežām" (RSF) ceturtdien paziņojusi, ka, īstenojot operāciju "Collateral Freedom", izdevies apiet aizliegumu un atjaunot piekļuvi vairākām ziņu vietnēm.