Traģēdija Papua-Jaungvinejā: izdzīvojušo atrašana pēc zemes nogruvuma ir mazticama

© unsplash.com

Ir ļoti mazticami, ka Papua-Jaungvinejā tiks atrasti dzīvi vēl kādi zemes nogruvuma upuri, otrdien ziņu aģentūrai AFP atzina ANO amatpersona.

"Ir ļoti mazticami, ka viņi izdzīvojuši," izsakoties par zemes nogruvuma upuriem, sacīja UNICEF Papua-Jaungvinejas pārstāvis Nīls Kraers.

Papua-Jaungvinejas amatpersonas uzskata, ka zemes nogruvums 24. maijā nomaļā kalnu rajonā varētu būt apracis 2000 cilvēku.

No apkārtnes ciematiem tiek evakuēti aptuveni 7900 cilvēku, bet zemes virskārta nogruvuma rajonā joprojām ir nestabila.

Daudzi cilvēki atsakās evakuēties, cerot, ka viņu tuvinieki tiks atrasti, sacīja ANO attīstības programmas amatpersona Nikolass Būts.

Būs jāveic ģeoloģiskā izpēte, lai noteiktu, cik daudzi cilvēki jāpārvieto uz citām dzīvesvietām, sacīja amatpersona.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais