Armēnijā protestos aizturēti 226 cilvēki; policijas iecirkņos brīvu vietu vairs nav

© unsplash.com

Armēnijā protestos, ko izraisījusi robežas delimitācija ar Azerbaidžānu, aizturēti 226 cilvēki, vēsta Iekšlietu ministrija.

Kā tiek ziņots, policijas iecirkņos vairs nav vietu, kur izvietot aizturētos.

Aizturēto vidū ir Armēnijas Nacionālās sapulces deputāti, valstī pazīstami dziedātāji un kāds populārs ārsts.

Policija mēģinājusi aizturēt opozīcijas kustības "Dzimtenes vārdā" līderi arhibīskapu Bagratu Galstanjanu, taču protestētāji policijai to nav ļāvuši izdarīt.

Demonstrācijas Armēnijā sākās agri pirmdienas rītā pēc Galstanjana aicinājuma.

Pirmdien sarunā ar žurnālistiem Armēņu apustuliskās baznīcas Tavušas arhibīskaps Galstanjans pavēstīja, ka patur garīgo amatu, kaut arī garīgo kalpošanu ir uz laiku apturējis.

Viņš arī skaidroja, ka kustība, kurā viņš iesaistījies, nav politiska, bet nacionālās atbrīvošanas kustība.

Galstanjans, kā jau to iepriekš bija solījis, pirmdienas rītā Erevānā nobloķēja ceļu ar četriem apvidus auto. Protestētāji nobloķēja arī vairākas citas Erevānas ielas.

Demonstrāciju dalībnieki nobloķējuši arī autoceļus no Erevānas uz Armaviru, Aštaraku, Sevanu un Gjumri.

Armēnija piektdien nodeva atpakaļ Azerbaidžānai četrus ciematus, ko tā bija ieņēmusi 90.gados, kaimiņvalstīm turpinot centienus attiecību normalizācijas virzienā.

Armēnija un Azerbaidžāna šomēnes panāca vienošanos par strīdīgajiem robežas posmiem.

Vienošanās paredz atdot Azerbaidžānai četrus pierobežas ciematus, ko Armēnija pārņēma savā kontrolē pagājušā gadsimta 90.gados.

Azerbaidžāna pērn zibensofensīvā sagrāba vairākas desmitgades pastāvējušo "de facto" neatkarīgo Kalnu Karabahas armēņu republiku, un visi tās vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju devās bēgļu gaitās.

Armēnija ir piekritusi atdot Azerbaidžānai teritorijas, ko Erevāna kontrolējusi kopš 90.gadiem, lai panāktu miera līguma noslēgšanu un izvairītos no vēl viena asiņaina konflikta.

Svarīgākais