"Der Spiegel" atklāj, kādā gadījumā Baltijas valstis un Polija varētu nosūtīt savu karaspēku uz Ukrainu

© Pixabay.com

Sabiedrotie negaidīs, kamēr Krievijas armija sasniegs savas robežas, un nosūtīs karaspēku uz Ukrainas teritoriju, raksta izdevums "Der Spiegel".

Baltijas valstis un Polija ir gatavas nosūtīt savu karaspēku uz Ukrainas teritoriju, ja Krievijas armija panāks stratēģisku izrāvienu Ukrainas austrumos.

Publicētājā materiālā norādīts, ka sabiedrotie sniedz palīdzību Ukrainai “bez liela entuziasma”, tāpēc situācija kaujas laukā var mainīties ne par labu Kijivai, un šādā scenārijā Baltijas valstis un Varšava negaidīs, kamēr Krievijas armija tuvosies savām robežām, bet gan veiks sava veida proaktīvu gājienu, nosūtot karaspēku uz Ukrainu.

Izdevums uzsver, ka šāds solis nozīmētu Ziemeļatlantijas alianses iesaistīšanos karā, no kā šobrīd baidās Vācijas valdības vadītājs Olafs Šolcs un ASV prezidents Džo Baidens.

Pēc žurnālistu domām, Baltijas valstu politiķi jau ir brīdinājuši Berlīni par šādas notikumu attīstības iespējamību Lenarta Meri konferences laikā Igaunijas galvaspilsētā - jau iepriekš tika ziņots, ka Igaunijas puse apsver iespēju nosūtīt savus militāros spēkus uz Ukrainu.

Pasaulē

Veronika Maika ar savu dzīvesbiedru Zoltanu Pinteru no Stafordšīras Lielbritānijā nolēma paveikt labu darbu un sakopt apkārtni. Kā viņi min, tad teritorija pie viņu un kaimiņu mājām bija pilna ar atkritumiem. Cilvēki visbiežāk atkritumus nometa turpat uz zemes, nevis ielika atkritumu konteineros. Pārim tas bija apnicis, viņi pie mājas blakus esošo teritoriju sakopa un Trentas pilsētas dome viņiem par labo darbu uzlika četrciparu lielu naudas sodu, raksta "Daily Star".

Svarīgākais