"Viņš ir absurds līderis." Polijas ārlietu ministrs norāda, ka Putins tradicionālismu izmanto kā ieroci

© depositphotos.com

Krievijas diktators Vladimirs Putins izmanto tradicionālismu kā ieroci, lai ietekmētu Rietumu labējos, intervijā britu laikrakstam "The Guardian" sacīja Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis.

"Viņš ir absurds starptautiskā konservatīvisma līderis. Mēs runājam par [PSRS] Valsts drošības komitejas pulkvedi," sacīja ministrs, atgādinot par Krievijas diktatora saistību ar padomju režīma slepeno dienestu,

"Es uzskatu, ka krievi pirms aptuveni 15 gadiem veica aptauju vai arī vienkārši pamanīja, ka dažos jautājumos - tādos kā attieksme pret homoseksualitāti, dzimumu, visiem identitātes veidiem - mūsu sabiedrībās iespējams iedzīt ķīli," skaidroja Polijas ārlietu ministrs.

Pasaulē

Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, Latvijas Bruņoto spēku rezerves pulkvedis Igors Rajevs raidījumā "Nra.lv sarunas" skaidroja, ka Eiropas valstīm ir kopēja pretgaisa aizsardzības sistēma, taču pateikt, ka Latviju sargā tāds pretgaisa aizsardzības kupols, kā piemēram, Izraēlā, kas aizsargā visu valsts teritoriju, viņš nevarot.

Svarīgākais