Itālija noraida Stoltenberga aicinājumu

© pixabay.com

Itālijas vicepremjers un ārlietu ministrs Antonio Tajāni noraidījis NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga aicinājumu alianses dalībvalstīm, kas piegādā ieročus Ukrainai, atcelt aizliegumu tos izmantot triecieniem militārajiem objektiem Krievijā.

"Mēs esam NATO neatņemama sastāvdaļa, bet katrs lēmums jāpieņem koleģiāli," Tajāni teikto citē Itālijas ziņu aģentūra ANSA.

Tajāni, kurš pārstāv konservatīvo partiju "Forza Italia" ("Uz priekšu, Itālija!"), uzsvēra, ka Ukrainā nebūs Itālijas karavīru un ka tai piegādātie Itālijas ieroči tiek izmantoti valsts iekšienē.

Ārlietu ministru atbalstīja arī otrs vicepremjers, nacionālkonservatīvās partijas "Līga" līderis Mateo Salvīni.

"Itālija ne ar vienu nekaro, un, ja bija pareizi palīdzēt Ukrainai militāri, nevar būt runas par aizlieguma atcelšanu Kijivai dot triecienus militārajiem objektiem Krievijā," sacīja Salvīni.

""Līga" ir pret to, lai kaut viens karavīrs tiktu nosūtīts karot Ukrainā. Mēs vēlamies mieru, nevis Trešā pasaules kara priekšvakaru," uzsvēra Salvīni.

Jau ziņots, ka Stoltenbergs aicinājis alianses dalībvalstis, kas piegādā Ukrainai ieročus, atcelt ierobežojumus to izmantošanai, lai uzbruktu militāriem mērķiem Krievijas teritorijā.

"Ir pienācis laiks sabiedrotajiem apsvērt iespēju atcelt dažus ierobežojumus, ko tie ir noteikuši Ukrainai nodoto ieroču izmantošanai," intervijā žurnālam "Economist" sacīja Stoltenbergs. "Īpaši tagad, kad Harkivas [apgabalā], netālu no robežas, notiek smagas kaujas, liegšana Ukrainai izmantot šos ieročus pret likumīgiem militāriem mērķiem Krievijas teritorijā ļoti apgrūtina tās teritorijas aizsardzību," viņš norādīja.