Restaurācijas darbu laikā no jauna uzstādīts Parīzes Dievmātes katedrāles krusts

© Unsplash

Piektdien pēc rūpīgas restaurācijas tika uzstādīts Parīzes Dievmātes katedrāles krusts, kas pārdzīvoja postošo ugunsgrēku 2019. gadā. Atjaunošanas darbus veica kalēji no Normandijas.

Iespaidīgais krusts, kura platums ir 12 metri un kas sver 1,5 tonnas, ir vienīgais kora jumta elements, kas izturēja liesmas.

Aptuveni 250 uzņēmumu un simtiem amatnieku, arhitektu un profesionāļu ir piedalījušies notiekošajā restaurācijas projektā, kura mērķis ir katedrāles atvēršana šī gada 8. decembrī.

Ugunsgrēks, kas notika 2019. gada 15. aprīlī, izraisīja Dievmātes katedrāles smailes un tās jumta daļas sabrukšanu. Piecus gadus vēlāk restaurācijā ir panākts ievērojams progress, tostarp smailes ar svinu pārklātās kores atkārtota uzstādīšana.

2019. gada ugunsgrēks bija nozīmīgs trieciens katedrālei, kas ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā un līdz ugunsnelaimei ik gadu uzņēma 12 miljonus apmeklētāju.

Pasaulē

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda aicināja starptautisko sabiedrību pastiprināt spiedienu uz Baltkrieviju, lai panāktu starptautiskajām prasībām neatbilstošās Astravjecas atomelektrostacijas (AES) slēgšanu.