Ukrainas kara 822. diena. Jaunākā informācija [papildināts 20:06]

© Depositphotos

Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 25. maijā. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.

20:06 110. atsevišķās mehanizētās brigādes (OMBr) karavīri iznīcināja vēl vienu Krievijas uzbrukuma lidmašīnu Su-25. Par to Facebook ziņoja dienesta darbinieks Sergejs Isajevs.

— Astotais ir aizgājis! - viņš uzrakstīja.

Pēc viņa rīcībā esošās informācijas, lidmašīna notriekta Pokrovska virzienā. Un šī ir astotā iznīcinātāju notriektā lidmašīna 20 dienu laikā.

19:26 Itālijas valdība iebilst NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga aicinājumam atcelt ierobežojumus Ukrainai piegādāto ieroču lietošanai pret mērķiem Krievijas teritorijā.

18:11 Sestdienas pēcpusdienā Krievijas karaspēks ietriecās celtniecības lielveikalā un Harkivas dzīvojamajā rajonā.

17:26 Ukraina risina sarunas, lai maksimāli palielinātu iespējamā elektroenerģijas importa apjomu no ES valstīm, kas kompensētu Krievijas uzbrukumu rezultātā iznīcinātās ražošanas jaudas.

16:26 Krievijas pirms divām nedēļām sāktais iebrukums Harkivas apgabalā beidzies ar krievu zaudējumiem astoņi pret viens attiecībā pret Ukrainas karavīriem, paziņoja Ukrainas prezidents prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Krievijas okupantu izrāviens Harkivas virzienā, kas notika pirms nedaudz vairāk nekā divām nedēļām, beidzās ar militārajiem upuriem viens pret astoņi, viens ukrainis pret astoņiem krieviem. Sakiet man, kaut kur tur ir sniegta šāda statistika, vai viņu interesē cilvēku zaudējumi, vai ne?" sarunā ar žurnālistiem no Kazahstānas, Kirgizstānas un Uzbekistānas pavēstīja Zelenskis.

"Putinam absolūti nerūp izpratne par cilvēka dzīvību. Turklāt viņam ir vienalga, kas runā kādā valodā. Viņam nerūp arī viņa paša cilvēki - gan civiliedzīvotāji, gan militārpersonas," sacīja Zelenskis.

Viņš arī paziņoja, ka Ukrainas karaspēkam Harkivas apgabalā ir izdevies pārņemt kaujas kontrolē pierobežas zonu.

16:10 Rietumu izlūkdienesti uzskata, ka Ukrainai līdz gada beigām draud "lieli" teritorijas zaudējumi.

14:41 Pasaules Bankas prezidents Adžejs Banga piektdien paziņoja, ka ir atvērts idejai vadīt G7 aizdevumu fondu Ukrainai, ko finansētu ar ieņēmumiem no iesaldētajiem Krievijas aktīviem - vismaz nemilitāriem mērķiem.

13:51 Britu izlūkdienesti vērsuši uzmanību uz dziļi iesakņojušos korupciju Krievijas Aizsardzības ministrijas struktūrās un saistībā ar to paredz, ka departamentā būs jauni aresti .

12:47 Harkivas virzienā ukraiņu aizstāvji ar veiksmīgiem uzbrukumiem vairākās vietās atspiež ienaidnieku no priekšējās aizsardzības līnijas..

12:13 Ir ierosināta lieta pret 125. brigādes vadību par frontes līnijas vietas pamešanu un nepareizas taktikas izvēli Harkivas apgabalā.

11:26 25. maija rītā krievu okupanti ar KAB deva triecienus Harkivas priekšpilsētā.

10:16 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz sestdienas rītam sasnieguši 500 080 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1140 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī Krievija zaudējusi 7650 tankus, 14 786 bruņutransportierus, 12 929 lielgabalus un mīnmetējus, 1082 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 814 zenītartilērijas iekārtas, 356 lidmašīnas, 326 helikopterus, 10 414 bezpilota lidaparātus, 2209 spārnotās raķetes, 27 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 17 608 automobiļus un autocisternas, kā arī 2104 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

09:39 NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs aicināja NATO sabiedrotos, kas piegādā Ukrainai ieročus, atcelt aizliegumu tos izmantot, lai sasniegtu militāros mērķus Krievijā.

08:19 ASV prezidenta Džo Baidena administrācija piektdien paziņoja par jaunu militāro palīdzību Ukrainai 275 miljonu ASV dolāru vērtībā, kas piešķirta laikā, kad Ukraina cenšas apturēt Krievijas karaspēka virzīšanos uz priekšu Harkivas apgabalā.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens sacīja, ka šī pakete, kuru ceturtdien izskatīja divas ASV amatpersonas, "ir daļa no mūsu centieniem palīdzēt Ukrainai atvairīt Krievijas uzbrukumu pie Harkivas".

"Palīdzība no iepriekšējām paketēm jau ir nonākusi frontē, un mēs iespējami ātri nosūtīsim šo jauno palīdzību, lai Ukrainas armija varētu to izmantot savas teritorijas aizsardzībai un ukraiņu tautas aizstāvībai," paziņoja Blinkens.

"ASV un mūsu sapulcinātā starptautiskā koalīcija turpinās atbalstīt Ukrainu, tai aizsargājot savu brīvību," sacīja Blinkens.

Jaunajā palīdzības paketē ir augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmas HIMARS, munīcija un 155 mm un 105 mm kalibra artilērijas šāviņi. Tajā iekļautas arī prettanku sistēmas "Javelin" un AT-4, prettanku mīnas, taktiskās mašīnas, vieglie ieroči un šo ieroču munīcija.

Ieskaitot šo paketi, ASV tagad ir sniegušas Ukrainai militāro palīdzību gandrīz 51 miljarda ASV dolāru vērtībā kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma sākuma 2022.gada februārī.

00:10. Krievijas diktators Vladimirs Putins sacīja, ka uzskata, ka Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska leģitimitāte ir “beigusies”, ziņo pravda.com.ua. Putins pēc tikšanās ar pašpasludināto Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko vēlreiz atkārtoja, ka vēlas mierīgas sarunas ar Ukrainu. Viņš arī teica, ka Zelenska leģitimitāte "ir beigusies". Un, kad pienāks laiks miera sarunām, Putinam "būs jāsaprot, ar ko sazināties, lai parakstītu juridiski saistošus dokumentus".

Svarīgākais