Krievijā skandāls par krāpniecību ar jauno automašīnu “Volga”

© Scanpix

Krievijā tika prezentēts jaunais auto “Volga”, taču izrādījās, ka “krievu” automašīna ir pilnīga Ķīnas “Changan” zīmola kopija, raksta dialog.ua.

Krievijā, kuras varas iestādes cenšas parādīt savu valsti kā “lielvalsti”, jaunās “Volga” automašīnu sērijas prezentācijā notika publisks skandāls.

Prezentācija notika izstādē "Industriālās Krievijas digitālā rūpniecība" Ņižņijnovgorodā, kur tā tika parādīta Krievijas premjerministram Mišustinam. Taču pēkšņi izrādījās, ka krievu automašīnas izrādījās pilnīga Ķīnas “Changan” zīmola kopija.

“Volga” C40 izskatās pēc “Changan Raeton Plus”, “Volga” K40 - “Changan Oushan X5”, “Volga” K30 - “Changan UNI-Z”.

Turklāt Mišustins atzīmēja, ka pat automašīnu stūres tiek ražotas Ķīnā. Sašutusī amatpersona nolēma publiski kritizēt tā dēvētos “krievu modeļus”. Krievi pat nebija papūlējušies noņemt no mašīnas stūres “Changan” logotipa plāksnīti.

"Kur jums ir taisīta stūre, Ķīnā? Tas taču nav tik grūti, vismaz nomainiet logo,” sacīja parasti atturīgais Krievijas premjers.

Visām “Volgām”, kā raksta RIA Novosti, būs 188 zirgspēku dzinējs. Tieši tāda ir “Changan Raeton Plus” un “Changan Oushan X5” dzinēja jauda.

Jauno “Volga” automašīnu cenas vēl nav paziņotas. Vietnē Avto.ru gandrīz jauns “Changan Raeton Plus” tiek pārdots par 2,6 miljoniem rubļu, “Oshan X5” - par 2,4 miljoniem rubļu, “UNI-Z” - 3,3 miljoniem rubļu.

Mediji jau februārī rakstīja, ka “Changan Raeton Plus” varētu kļūt par jauno “Volgu”, kad žurnālists ieraudzīja šo ķīniešu automašīnu bijušās “Volkswagen” rūpnīcas teritorijā Ņižņijnovgorodā.

Svarīgākais