Ukrainas sportisti paziņo par dalību Parīzes Olimpiskajās spēlēs

© Pixabay

Ukrainas sportisti šovasar piedalīsies Parīzes olimpiskajās spēlēs, pirmdien paziņoja Ukrainas sporta ministrs Matvijs Bidnijs.

Kā teica Bidnijs, Ukraina jau ir uzvarējusi, jo Krievija pēc iebrukuma Ukrainā ir izslēgta no Olimpiskās kustības.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) decembrī, neņemot vērā Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā, atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.

SOK priekšnosacījumi šādiem sportistiem ir tādi paši kā iepriekš publicētajām rekomendācijām starptautiskajām sporta veidu federācijām un sacensību rīkotājiem. Tajās teikts, ka sportisti sacensībās var piedalīties tikai kā individuāli pārstāvji, nevis kā komandu dalībnieki.

Sportisti un apkalpojošais personāls, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā, nedrīkst piedalīties sacensībās. Tāpat startēt nedrīkst sportisti un sacensībās piedalīties apkalpojošā personāla pārstāvji, kuri ir Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki.

Sportistiem jāatbilst arī starptautisko federāciju antidopinga noteikumiem, kā arī šo valstu karogi, himnas un nacionālie simboli netiks demonstrēti sacensību laikā.

2024.gada Parīzes olimpiskās spēles norisināsies no 26.jūlija līdz 11.augustam.