Atrasts pazudušais helikopters ar Irānas valsts prezidentu; nav pazīmju par izdzīvojušajiem

© via REUTERS/Scanpix/Leta

Irānā glābēji pirmdien atraduši pazudušo helikopteru, kurā atrodas valsts prezidents Ibrahims Raisi, un cenšas tam piekļūt, vēsta Irānas mediji.

Irānas Sarkanā Pusmēness prezidents Pirs Hoseins Kolivands paziņojis, ka pēc saullēkta glābēji pamanījuši helikopteru divu kilometru attālumā un dodas tā virzienā.

Tomēr "situācija nav laba", sacījis Kolivands, ziņo Irānas valsts mediji.

Glābēji nav konstatējuši pazīmes, ka avarējušajā helikopterā, kurā lidoja Irānas prezidents Ibrahims Raisi un citas amatpersonas, kāds būtu palicis dzīvs, pirmdien vēsta Irānas valsts televīzija.

"Pēc helikoptera atrašanas līdz šim nav pazīmju, ka helikoptera pasažieri būtu dzīvi," ziņo valsts televīzija.

Savukārt aģentūra "Reuters", atsaucoties uz anonīmu Irānas amatpersonu, vēsta, ka avarējušais helikopters esot pilnībā sadedzis.

"Prezidenta Raisi helikopters avārijā ir pilnībā sadedzis, (..) diemžēl ir bažas, ka visi pasažieri gājuši bojā," sacījusi amatpersona.

Jau vēstīts, ka meklēšanā, kas norisinājās visu nakti, piedalījās vairāk nekā 60 glābēju grupas, tomēr glābēju pārvietošanos kalnainajā un mežainajā apvidū traucēja biezā migla.

Irānā svētdien veica avarēja un pazuda helikopters, kurā atradās Raisi, Irānas ārlietu ministrs Hoseins Amirs-Abdollahians un citas amatpersonas. Avārija notika kalnainā un mežainā apvidū Austrumazerbaidžānas provincē. Raisi apmeklēja Austrumazerbaidžānas provinci, kur kopā ar Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu atklāja jaunuzbūvētu aizsprostu uz abu valstu robežas.

Pasaulē

Saskaņā ar pagājušās nedēļas izskaņā publicētajiem testu rezultātiem, ūdenī Sēnas upē ir nedroši paaugstināts baktēriju E. coli līmenis mazāk nekā divus mēnešus pirms tajā paredzētajām peldēšanas sacensībām Parīzes olimpiskajās spēlēs.