"Pārāk daudz dzīvju ir sagrautas mūsu neveiksmīgās pieejas dēļ" - ASV atvieglo marihuānas likumus

© Unsplash

ASV valdība ceturtdien spērusi soli, lai klasificēt marihuānu kā mazāk bīstamu narkotiku, kas nozīmē, ka cilvēkiem, kuri lieto vai glabā šo vielu, turpmāk, visticamāk, nebūs jānonāk cietumā.

"Pārāk daudz dzīvju ir sagrautas mūsu neveiksmīgās pieejas dēļ," runājot par ASV marihuānas politiku, norādīja ASV prezidents Džo Baidens.

"Tāpēc šodien Tieslietu ministrija sper nākamo soli, lai pārklasificētu marihuānu no I saraksta narkotikām uz III saraksta narkotikām," platformā "X" pavēstīja Baidens.

ASV narkotikas tiek iedalītas piecās dažādās kategorijās. Līdz šim marihuāna bija pirmajā, visstingrākajā kategorijā, kurā ietilpst arī tādas vielas heroīns un LSD. Tagad ASV valdība iesniegusi pieteikumu, lai turpmāk iekļautu marihuānu trešajā kategorijā. Tādējādi marihuāna būs līdzvērtīga ketamīnam un steroīdiem. ASV mediji to nodēvējuši par vēsturisku soli.

Izmaiņas klasifikācijā atzīst marihuānas lietošanu medicīnā, bet nav plānota pilnīga marihuānas legalizācija visā valstī privātam patēriņam.

Lai gan vairāk nekā 20 ASV štatos marihuāna jau ir legāla izklaides un medicīniskiem mērķiem, bet vairāk nekā desmit citos štatos tā ir legāla tikai medicīniskiem mērķiem, federālie likumi šajā jautājumā atpaliek no štatu likumiem.

Baidena valdības solim ir tālejošas sekas attiecībā uz pētniecību un nodokļiem un vienlaikus tas veicina turpmāku marihuānas dekriminalizāciju.