Polija izdod uz Baltkrieviju aizbēgušā tiesneša aresta orderi

© pixabay.com

Polija izdevusi uz Baltkrieviju aizbēgušā tiesneša Tomaša Šmita Eiropas aresta orderi, trešdien pavēstīja Polijas prokuratūras preses sekretārs.

Tiesa Varšavā izdevusi rīkojumu paturēt Šmitu apcietinājumā trīs mēnešus.

Varšavas apgabala administratīvās tiesas tiesnesis Šmits pagājušajā nedēļā lūdza patvērumu Baltkrievijā.

Preses konferencē Minskā viņš lūdza Baltkrievijas diktatoru Aleksandru Lukašenko nodrošināt viņam aizsardzību.

Kā savu lēmumu skaidroja tiesnesis, viņš nepiekrīt Polijas patlabanējās valdības politikai un tāpēc ir pakļauts draudiem.

Drīz pēc tam šo lietu komentēja arī pats Lukašenko, sakot, ka Šmits ir "normāls, patriotisks polis", kuru viņš vēlas aizsargāt, "lai nelieši nenogalinātu šo cilvēku".

Arī Krievijas diktators Vladimirs Putins ir ieinteresēts šajā lietā, piebilda Lukašenko.

Pirms nedēļas Polijas premjerministrs Donalds Tusks sacīja, ka Šmita bēgšanā uz Baltkrieviju ir valsts nodevības pazīmes.

Tiesnesim dzimtenē bija piekļuve slepenai informācijai.

"Šis ir cilvēks, kura rīcībā ir valsts nodevības pazīmes. Viss liecina par to, ka viņš varētu būt ļoti vērtīgs avots ārvalstu dienestiem," sacīja Polijas premjers.

Tusks aicināja atcelt Šmita tiesisko imunitāti, un norādīja, ka tiesneša saites ar Baltkrieviju nav tikai dažu mēnešu garumā.

Pēc Šmita bēgšanas uz Baltkrieviju prokuratūra Varšavā sākusi pret tiesnesi lietu aizdomās par spiegošanu.

Šmits cita starpā izskatījis lietas, kas ir saistītas ar drošības sertifikātiem attiecībā uz slepenu informāciju, kas skar NATO, Eiropas Savienību un Eiropas Kosmosa aģentūru, vēsta mediji.

Polijas Iekšējās drošības pārvalde (ABW) jau sākusi pārbaudi par to, kādā apmērā tiesnesim bijusi piekļuve slepenai informācijai.

Svarīgākais