Rinkēvičs nosoda Slovākijas premjerministra Fico slepkavības mēģinājumu

© Dmitrijs Suļžics/MN

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs nosoda Slovākijas premjerministra Roberta Fico slepkavības mēģinājumu un aicina veikt rūpīgu izmeklēšanu.

Latvijas prezidents tviterī norāda, ka, lai arī kādas būtu politiskās vai citas atšķirības, vardarbība ir pilnīgi nepieņemama. Tāpat Rinkēvičs novēlēja Fico ātru atveseļošanos.

LETA jau rakstīja, ka Slovākijas mediji ziņo, ka premjerministrs Fico ticis ievainots apšaudē un nogādāts slimnīcā.

Incidents noticis Handlovas pilsētā, aptuveni 150 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no galvaspilsētas, ziņo telekanāls TA3. Aizdomās turamais ir aizturēts.

59 gadus vecais Fico sašauts vēderā, ziņo TA3. Incidenta laikā atskanējuši četri šāvieni.

Parlamenta priekšsēdētāja vietnieks Ļubošs Blaha apstiprināja incidentu parlamenta sēdes laikā un pārtrauca tā darbu līdz turpmākam paziņojumam, vēsta Slovākijas ziņu aģentūra TASR.

Incidents notika pēc valdības sēdes pie vietējā kultūras nama, kur Fico tikās ar atbalstītājiem. Policija norobežoja notikuma vietu.

Laikraksta "Dennik N" reportieris dzirdējis šaušanu un pēc tam redzēja, kā apsargi nes premjerministru uz automašīnu.

Prezidente Zuzana Čaputova nosodīja "brutālo un nežēlīgo" uzbrukumu premjeram.

"Es esmu šokēta," pavēstīja Čaputova. "Es novēlu Robertam Fico daudz spēka šajā kritiskajā brīdī un ātru atveseļošanos pēc šī uzbrukuma."

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena nosodīja "zemisko uzbrukumu" Slovākijas premjerministram.

Fico premjerministra amatā stājās oktobrī. Pirms tam viņš ieņēma premjerministra amatu no 2006. līdz 2010.gadam un no 2012. līdz 2018.gadam.

Fico kreisā partija "Smer" uzvarēja 30.septembrī notikušajās parlamenta vēlēšanās ar prokrievisku un pretamerikānisku platformu. Kritiķi bažījas, ka Fico vadītā Slovākija atteiksies no prorietumnieciskā kursa. Jaunā valdība nekavējoties apturēja oficiālās valdības ieroču piegādes Ukrainai.