Polija mēģinās barjeru uz robežas ar Baltkrieviju padarītu nepārvaramu

© Dmitrijs Suļžics/MN

Polija tērēs aptuveni 350 miljoniem eiro līdzvērtīgu summu, lai barjeru uz robežas ar Baltkrieviju padarītu nepārvaramu, apliecināja Polijas aizsardzības ministra vietnieks Cezarijs Tomčiks.

"Visā barjeras garumā tiks īstenota nostiprināšana, pie kā strādā Silēzijas Tehnoloģiskais institūts un mūsu inženieri, lai barjeru padarītu nepārvaramu," svētdienas vakarā telekanāla TVN24 ēterā sacīja ministra vietnieks.

Būve, ko uzcēlusi iepriekšējā valdība, "lielā mērā ir pagaidu risinājums", un nelegālie imigranti no Baltkrievijas to var pārvarēt, sacīja Tomčiks.

"Šai barjerai ir jābūt efektīvai, un tas ir tas, ko šodien dara Polijas valdība, un mēs tam piešķirsim lielus līdzekļus," uzsvēra amatpersona.

Modernizācija "izmaksās aptuveni 1,5 miljardus zlotu (350 miljonus eiro), un tieši tik būtu jānovirza, lai šī barjera tiešām strādātu", sacīja Tomčiks.

Polija 2022.gadā uz robežas ar Baltkrieviju visā tās garumā, atskaitot robežas posmu gar Bugas upi, 186 kilometru garumā uzslēja 5,5 metrus augstu žogu ar dzeloņstieplēm.

Elektroniskās barjeras uzstādīšana uz Polijas-Baltkrievijas sauszemes robežas noslēdzās 2023.gada vasarā.

Nākamā gada laikā Polija plāno sākt elektroniskās barjeras būvniecību ūdens posmā līdzās robežai ar Baltkrieviju.