ANO palestīniešu bēgļu lietu aģentūra UNRWA ceturtdien paziņoja, ka tā uz laiku slēdz savu Austrumjeruzalemes biroju pēc ''izraēliešu ekstrēmistu" sarīkota dedzināšanas uzbrukuma.
"Šovakar Izraēlas iedzīvotāji divreiz aizdedzināja UNRWA galvenā biroja perimetru okupētajā Austrumjeruzalemē," paziņoja aģentūras vadītājs Filips Lazarīni sociālo mediju platformā "X". Viņš žēlojās, ka šis bijis otrais uzbrukums šim kompleksam dažu dienu laikā.
Lazarīni pastāstīja, ka "pie kompleksa bija redzams bruņotu vīriešu pavadīts pūlis, kas skandēja: "Nodedzināt Apvienotās Nācijas!"".
Kompleksā, kura teritorijā ir benzīna un dīzeļdegvielas uzpildes stacijas ANO automobiļiem, uzbrukuma brīdī atradās UNRWA un citu ANO aģentūru darbinieki.
"Lai gan starp mūsu darbiniekiem nav cietušo, uguns nodarīja plašus postījumus ārpusei," sacīja Lazarīni, piebilstot, ka uguni nodzēsa paši UNRWA darbinieki.
Viņš pastāstīja, ka pēdējos divus mēnešus "izraēliešu esktrēmisti rīkoja protestus pie šī UNRWA kompleksa". Viens no šiem protestiem šonedēļ "kļuva vardarbīgs, kad demonstranti apmētāja ar akmeņiem ANO personālu un kompleksa ēkas".
Lazarīni atzina, ka ceturtdien notikušie dedzināšanas mēģinājumi nozīmē "briesmīgu notikumu attīstibu". "Ņemot vērā šo otro drausmīgo incidentu nepilnas nedēļas laikā, es esmu nolēmis slēgt mūsu kompleksu, līdz tiks atjaunota pienācīga drošība."
Palestīniešu pašpārvalde nosodīja dedzināšanas uzbrukumu un aicināja starptautisko sabiedrību veikt "stingrus pasākumus" pret izraēliešu ''kaujiniekiem". To nosodīja arī Jordānija, Katara un Saūda Arābija.
UNRWA, kas koordinē gandrīz visu palīdzību Gazas joslai, ir krīzes stāvoklī kopš janvāra, kad Izraēla apsūdzēja kādu duci UNWRA darbinieku par piedalīšanos grupējuma "Hamās" 7. oktobrī sarīkotajā slaktiņā.
Pēc šīm apsūdzībām daudzas ziedotājvalstis apturēja finansējumu šai ANO aģentūrai. Vairākas no šīm valstīm vēlāk šo finansējumu atjaunoja.
UNWRA palestīniešu teritorijās, Libānā, Jordānijā un Sīrijā nodarbina aptuveni 30 000 cilvēku, tostarp 13 000 Gazas joslā.