Zināms, kāda minimālā alga nākamgad būs Lietuvā

© pixabay.com

Minimālā alga Lietuvā nākamgad varētu pārsniegt 1000 eiro mēnesī, ceturtdien pieļāva finanšu ministre Gintare Skaiste.

Kā viņa teica intervijā radiostacijai "Žiniu radijas", Trīspusējā sadarbības padome, ko veido arodorganizāciju, darba devēju un valdības pārstāvji, jau ir sākusi diskusijas par minimālās algas celšanu.

"Lietuvas Banka ir piedāvājusi aplēses, kā izskatītos minimālā alga mēnesī, ja mēs saglabājam formulu, uz kuru sarunas tika balstītas iepriekšējos periodos. Domājams, ka nākamgad minimālā mēnešalga pārsniegs vienu tūkstoti eiro, taču ir jāsaprot, ka situācija nav viennozīmīga un visur nav vienāda," klāstīja ministre.

"Daļēji minimālā alga, tāpat kā atalgojuma kāpums kopumā, veicina ekonomikas stimulāciju, palielina cilvēku pirktspēju, tomēr tajā pašā laikā ir nozares, kurās situācija nav tik rožaina kā citās, kurās aug produktivitāte," Skaiste paskaidroja.

No 2024.gada minimālā bruto mēnešalga Lietuvā ir paaugstināta līdz 924 eiro. Ar nodokļiem neapliekamais minimums šogad Lietuvā ir 747 eiro mēnesī. Izmaiņu rezultātā salīdzinājumā ar pagājušo gadu minimālās algas saņēmēju ienākumi ir palielinājušies par 75 eiro līdz 708 eiro.

Nodokļu reformas projekts paredz, ka līdz 2028.gadam tiks vienādota minimālā alga un neapliekamais minimums. Plānots, ka 2028.gadā minimālā alga un neapliekamais minimums būs 1200 eiro mēnesī.

Svarīgākais