Klusi atzīmēta Čārlza III pirmā kronēšanas gadadiena

© Pixabay

Lielbritānijas karalis Čārlzs III pirmdien atzīmēja savu pirmo kronēšanas gadadienu. Tomēr nekādi oficiāli pasākumi nav plānoti, jo gadadiena tiek atzīmēta mazāk nekā nedēļu pēc tam, kad karalis atsāka pildīt publiskos pienākumus pēc vēža diagnozes uzstādīšanas.

Viņš otrdien apmeklēja citus vēža pacientus Londonas slimnīcā pēc ārstu paziņojuma, ka ir "ļoti iepriecināti" par viņa progresu.

75 gadus vecais monarhs, kurš nav atklājis, kāda veida vēzis viņam ir, arī vēlējās atzīmēt šo dienu ar minimālu "troksni", ņemot vērā saikni starp viņa ieņemamo amatu un viņa mātes karalienes Elizabetes II nāvi.

Kenterberijas arhibīskaps Džastins Velbijs, kurš pirms gada Vestminsteras abatijā kronēja karali Čārlzu, slavēja viņa "pienākuma apziņu".

"Pagājušais gads karalim sagādājis lielus personiskus izaicinājumus. Taču mani pārsteidz viņa nepārtrauktā pienākuma apziņa, nesen pēc ārstēšanās atgriežoties pie karaliskajām saistībām," sacīja Velbijs.

"Ipsos" aptaujā, kas tika veikta pēc laikraksta "Daily Mail" pasūtījuma, karaļa Čārlza personīgās popularitātes reitings nedaudz pieaudzis līdz 56%.

Viņa dēls un mantinieks princis Viljams un viņa sieva Velsas princese Ketrīna bija populārākie karaliskās ģimenes locekļi ar 69%, kas ir par 8-10% vairāk nekā pagājušā gada aprīlī.

Svarīgākais