Ukrainas sportisti saņēmuši instrukcijas, kā olimpiskajās spēlēs jāuzvedas, satiekot Krievijas un Baltkrievijas pārstāvjus

© Pixabay.com

Ukrainas Nacionālā Olimpiskā komiteja un Ukrainas Jaunatnes sporta ministrija ir izstrādājušas rekomendācijas Ukrainas sportistiem, kā rīkoties, kontaktējoties ar tā dēvētajiem neitrālajiem sportistiem no Krievijas un Baltkrievijas 2024. gada olimpiādes laikā Parīzē, kas notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam, ziņo "unian.net".

Atbilstošais dokuments tika publicēts Ukrainas Nacionālās Olimpiskās komitejas tīmekļa vietnē.

Tiek atzīmēts, ka ieteikumi izstrādāti ar mērķi pasargāt Ukrainas sportistus no provokatīvām situācijām un veicināt Ukrainas izlases oficiālās delegācijas pārstāvju drošību spēlēs Parīzē.

Dokumentā ir izklāstītas galvenās pozīcijas, kuras ieteicams ievērot Ukrainas sportistiem, treneriem, oficiālās delegācijas locekļiem un citām personām, kuras 2024. gada olimpisko spēļu laikā atradīsies Francijā.

Ukraiņiem ieteikts atturēties no tiešiem kontaktiem ar Krievijas un Baltkrievijas pārstāvjiem, kā arī informēt augstākās amatpersonas un delegācijas vadību par šo abu valstu pārstāvju provokatīvām darbībām.

Turklāt vēlams distancēties no Baltkrievijas un Krievijas sportistiem gan sacensību laikā, gan ārpus tām. Nereaģēt uz “neitrālu” dalībnieku saturu, nepiedalīties kopīgās preses konferencēs, tiešraidēs, neuzņemt kopīgus foto, video utt.

Ukraiņiem līdzās “neitrālajiem” Krievijas Federācijas un Baltkrievijas pārstāvjiem ieteikts ievērot minimālās prasības attiecībā uz dalības noteikumiem sacensībās, apbalvošanas ceremonijas laikā no viņiem maksimāli distancēties utt.

Ja sportists ir Ukrainas Bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas vai citu Ukrainas militāro formējumu darbinieks, papildus norādītajiem ieteikumiem ir jāievēro attiecīgo iestāžu ieteikumi.

Olimpiāde Parīzē Francijā notiks no 2024. gada 26. jūlija līdz 11 .augustam. Krievija un Baltkrievija kā valstis nevar piedalīties spēlēs, taču to sportisti drīkst startēt.

Krievi un baltkrievi nedrīkstēs startēt tikai individuālajās sacensībās. Būs aizliegti arī Krievijas un Baltkrievijas nacionālie simboli - tas attiecas uz himnu, karogu un citiem atribūtiem.

Svarīgākais