Kādai ģimenei no Oklahomas, ASV, nebija ne jausmas, kā viņu deviņus gadus vecā dēla dzimšanas dienas dāvana izmainīs viņu dzīvi - 50 astoņkāju mazuļi un tūkstošiem dolāru pārtikas krājumos un ūdens bojājumu remontdarbos, raksta dailymail.co.uk.
36 gadus vecais zobārsts Kamerons Klifords sacīja, ka viņa dēls Kals ir bijis apsēsts ar astoņkājiem kopš trīs gadu vecuma. Katrā dzimšanas dienā, Ziemassvētkos un svētkos viņš vienmēr lūdzis - viss, ko es gribu, ir astoņkājis.
Oktobrī Klifords piezvanīja uz vietējo zoo veikalu un Kalam devītajā dzimšanas dienā nopirka Kalifornijas astoņkāja mātīti. Viņa tika nosaukta par Terranci.
Tomēr Terrance izrādījās lielāka, nekā gaidīts, un drīz sāka dēt olas. Klifords dokumentēja piedzīvoto vietnē TikTok, kur viņa videoklipi ir ieguvuši miljoniem skatījumu.
"Nepērciet astoņkājus, ja vien neesat gatavs zaudēt miegu un bērnu koledžas fondu vienlaikus," viņš jokoja, sniedzot interviju izdevumam USAToday.
Gatavojoties astoņkāja iegādei, Klifords pasūtīja sālsūdens akvāriju, ūdens cikla sistēmu un pārtikas krājumus. Viņš rēķināja, ka tas maksās apmēram 600 ASV dolārus.
Tomēr astoņkājis apmēram divus mēnešus pēc ierašanās sāka dēt sīkas olas. Sākotnēji eksperti viņam teica, ka olas neesot apaugļotas, un olu izlaišana norādot uz astoņkāju mātītes dzīves beigām. Līdz kādā februāra vakarā Klifords paņēma rokās vienu olu un bija pilnīgā šokā. "Es nejauši to saspiedu, un šī pilīte izplēta šos mazos taustekļus un veica trīs peldēšanas kustības," viņš teica. "Galu galā Terrance kopumā izdēja 50 mazuļus," viņš teica.
Ģimenei nācās rūpēties par 50 negaidītajiem pēcnācējiem, tērēt tūkstošiem dolāru gliemeņu, krabju un gliemežu iegādei, nemaz nerunājot par izmaksām, kas radušās, lai novērstu mājas bojājumus no ūdens noplūdes.
Tēvs sāka zvanīt uz akvārijiem un pētniecības iestādēm, lūdzot, lai tās paņem mazuļus.
“Tas ir tik smags darbs! Daudz darba, emociju, naudas un laika. Es nezinu, vai mēs bijām pilnībā gatavi visiem šiem izaicinājumiem, bet cerams, ka mēs spēsim pēc iespējas vairāk no tiem atrast mājās. Bet tiem, kuriem nevarēsim, mēs izdomāsim veidu, kā saglabāt tos dzīvus. Pagaidām klājas diezgan labi,” sacīja Klifords.
Viņš saka, ka pieredze esopt bijusi priecīga un atalgojoša ne tikai viņam, bet arī viņa dēlam.
Jāpiebilst, ka divus mēnešus pēc izšķilšanās puse mazuļu joprojām ir dzīvi, kas ir pārsteidzoši augsts vidējais izdzīvošanas rādītājs.