Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Pasaulē

ISW brīdina par risku, kādā gadījumā Krievija var uzvarēt karu Ukrainā

© depositphotos.com

Krievijas sauszemes spēki izmanto savas iespējas veikt gaisa triecienus Ukrainas armijas pozīcijām, lai lēnām, bet pārliecinoši izcīnītu uzvaru, jo ukraiņu pretgaisa aizsardzības pārklājums frontē ir izkliedēts un nekonsekvents, brīdinājuši ASV bāzētā Kara pētījumu institūta (ISW) analītiķi.

Kārtējā ISW ziņojumā norādīts, ka vadāmās planējošās aviācijas bumbas Krievijas karaspēks veiksmīgi izmantoja jau Avdijivkas ieņemšanai februāra vidū.

Militāro analītiķu vērtējumā Krievijas karaspēks līdzīgu taktiku izmanto arī uzbrukuma operācijā pie Časivjaras Doneckas apgabalā.

Krievijas triecienu dēļ Ukrainai jāpieņem sarežģīti lēmumi, izšķiroties starp pretgaisa aizsardzības nodrošināšanu lielām apdzīvotām vietām aizmugurē un aktīvajām zonām frontes līnijā, un šķiet, ka krievi izmanto sarūkošo ukraiņu pretgaisa aizsardzības lietussargu, lai mēģinātu iznīcināt Ukrainas energotīklu un ierobežot tās aizsardzības rūpniecības potenciālu.

Britu izlūkdienests marta sākumā ziņoja, ka Krievijas karaspēks, cenšoties ieņemt Časivjaru, veic spēcīgus triecienus ukraiņu pozīcijām ar planējošām aviācijas bumbām.

Par pretgaisa aizsardzības trūkumu uzstājīgi runā arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un ukraiņu militārpersonas.