Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Pasaulē

Zelenskis uzskata, ka Trampa miera plāns ir primitīvs

© depositphotos.com

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis intervijā izdevumam "Politico" paudis nopēlumu idejai par atteikšanos no teritorijām apmaiņā pret karadarbības izbeigšanu, uz ko atbilstoši avotu teiktajam grasoties uzstāt Donalds Tramps, ja viņš atgriezīsies Baltajā namā.

ASV laikraksts "Washington Post", atsaucoties uz avotiem, kas ir pazīstami ar plānu, vēstīja, ka Tramps grasās vērst spiedienu uz Kijivu, lai piespiestu Ukrainu atteikties no daļas savu teritoriju, arī Krimas un Donbasa.

Zelenskis šādus plānus nodēvēja par primitīviem.

"Ja darījums ir, ka mēs vienkārši atdodam savas teritorijas, jo tieši šī ideja slēpjas aiz tās, tad tā ir ļoti primitīva ideja," sacīja Zelenskis.

"Man ir vajadzīgi ļoti nopietni argumenti. Man nav vajadzīga fantastiska ideja, man ir vajadzīga reāla ideja, jo uz kārts liktas cilvēku dzīvības," norādīja Ukrainas prezidents.

Jebkurš darījums, kas Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam vienkārši atdos teritorijas apmaiņā pret karadarbības pārtraukšanu, tikai pavērs iespēju jauniem krievu iekarošanas kariem nākotnē, brīdināja Zelenskis.

Miers, kas panākts sarunu ceļā, nedrīkst Putinam atstāt "nekādas iespējas savu plānu īstenošanai", sacīja Ukrainas prezidents.