Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Pasaulē

Itālijā eksplodējis HES; ir bojāgājušie un bez vēsts pazudušie

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

Itālijas ziemeļos otrdien notika eksplozija hidroelektrostacijā (HES), kurā gājuši bojā vismaz trīs strādnieki, pieci ievainoti un vismaz četri pazuduši bez vēsts, paziņoja reģionālā ugunsdzēsības dienesta vadītājs.

Eksplozija notika energokompānijas "Enel" Berdži HES uz dienvidiem no Boloņas tehniskās apkopes darbu laikā. Tajā sagruva daļa no deviņstāvīgās pazemes struktūras, izcēlās ugunsgrēks un notika applūšana dziļumā līdz 60 metriem, telekanālam "SKY TG24" paziņoja Emīlijas-Romanjas reģiona ugunsdzēsības dienesta direktors Frančesko Notaro.

Glābšanas un meklēšanas darbi tiek veikti uzmanīgi, ņemot vērā papildu sagrūšanas risku. Meklēšanā iesaistīti arī ūdenslīdēji, un ir gaidāms, ka tā ilgs visu nakti.

"Mums tā ir vēsturiska elektrostacija," paziņoja tuvumā esošās Kamunjano pilsētas mērs Marko Mazinara. ""Enel" to ir pārvaldījusi 50 gadus, nodrošinot darbu daudzām ģimenēm. Līdz šodienai nekas nebija noticis. Šodien notika drāma. Mūsu pasaule sabruka."

Mērs sacīja, ka trīs no hospitalizētajiem ir nopietnā stāvoklī, bet abi pārējie guvuši vieglākus ievainojumus.

No 1928. līdz 1932.gadam uzceļot Berdži HES aizsprostu, izveidojās mākslīgais Suvianas ezers, kas atrodas reģionālā parkā 500 metru augstumā apmēram 70 kilometrus uz dienvidrietumiem no Boloņas.

"Enel" meitasuzņēmums "Enel Green Power" paziņoja, ka eksplozija nav nodarījusi postījumus šim aizsprostam. Uzņēmuma vadītājs Salvatore Bernabei ieradās notikuma vietā, lai sekotu notikumu attīstībai, un uzņēmums izteica līdzjūtību upuriem un viņu ģimenēm.

Itālijas premjerministre Džordža Meloni paziņoja, ka viņa seko "briesmīgajām" ziņām, un apliecināja solidaritāti ar upuriem un viņu ģimenēm.