Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Pasaulē

Izcēlies publisks konflikts Maska un Brazīlijas augstas amatpersonas starpā

© depositphotos.com

Brazīlijas Augstākās tiesas tiesnesis devis rīkojumu veikt izmeklēšanu par Īlonu Masku pēc tam, kad miljardieris viņu apsūdzēja par cenzūru, bloķējot aizdomās par dezinformācijas izplatīšanu turētus sociālo mediju kontus.

Tiesnesis Ališāndre de Morāešs apsūdzēja platformas "X" īpašnieku par sociālā tīkla "noziedzīgu instrumentalizāciju", liecina ziņu aģentūras AFP rīcībā nonākušais tiesneša rīkojums.

Kā brīdināja tiesnesis, sociālās saziņas vietnei "X" vajadzētu atturēties no tiesas rīkojumu nepildīšanas un to kontu atjaunošanas, par kuru bloķēšanu rīkojumu devusi Augstākā tiesa. Morāešs norādīja, ka pasaulē bagātākajam cilvēkam par katru kontu, kura darbība ir atjaunota, varētu noteikt sodu, kas atbilst 18 500 eiro.

Pēdējo gadu laikā Morāešs ir devis rīkojumu slēgt "X" (agrāk "Twitter") kontus, kas tiek turēti aizdomās par dezinformācijas izplatīšanu, uzsverot, ka "sociālie tīkli nav zeme bez likumiem".

Masks sestdien "X" sāka ierakstu virkni, kurā uzbruka Brazīlijas tiesnesim, paziņojot, ka Morāešs ir "klaji un atkārtoti nodevis Brazīlijas konstitūciju un tautu". Viņš pieļāva, ka "X" varētu zaudēt ieņēmumus un slēgt biroju Brazīlijā, "tomēr principi ir svarīgāki par peļņu".

Morāešs ir viens no 11 Brazīlijas Augstākās tiesas tiesnešiem, kā arī vada Augstāko vēlēšanu tribunālu. Viņu kritizē par vēršanos pret vārda brīvību Brazīlijā, kamēr citi viņu uzteic kā demokrātijas aizstāvi.

Pēdējo gadu laikā tiesnesis ir vadījis cīņu pret dezinformāciju, cita starpā liekot slēgt vairāku ietekmīgu personu sociālo tīklu kontus. Lielākā daļa no tiem ir bijušā prezidenta Žaira Bolsonaru atbalstītāji.

Saistībā ar Maska uzbrukumiem tiesnesim Brazīlijas ģenerālprokurors Žorži Mesiāšs aicināja "steidzami regulēt sociālos tīklus", jo "nevaram dzīvot sabiedrībā, kur ārvalstīs dzīvojoši miljardieri kontrolē sociālos tīklus un parāda, ka vēlas pārkārt tiesiskumu, nepakļauties tiesas rīkojumiem un draud mūsu varas iestādēm".