Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Pasaulē

Erdogana partija Turcijas pašvaldību vēlēšanās cieš sakāvi

© pixabay.com

Turcijas galvenā opozīcijas partija svētdien notikušajās pašvaldību vēlēšanās saglabājusi kontroli nozīmīgākajās pilsētās un guvusi panākumus citviet.

Kā liecina provizoriskie rezultāti, Stambulā pašreizējam mēram Ekremam Imamoglu no opozīcijā esošās centriski kreisās Republikāņu tautas partijas (CHP) izdevies saglabāt amatu ar 51% vēlētāju atbalsta, kas ir par desmit procenta punktiem vairāk nekā tuvākajam sāncensim, un partija kopumā ieguvusi vēl 15 mēru amatus.

Arī Ankarā tagadējais mērs Mansurs Javašs no CHP saglabājis amatu ar 25 procentpunktu pārsvaru, liecina Turcijas valsts ziņu aģentūras "Anadolu" publicētie provizoriskie rezultāti.

Kopumā CHP uzvarējusi 36 no 81 Turcijas provinces, liecina "Anadolu" dati. Kopumā valstī opozīcijas partija saņēma 37% balsu, kamēr autoritārā prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana un viņa konservatīvās Taisnīguma un attīstības partijas (AKP) kandidātus atbalstījuši 36% vēlētāju.

Erdogans atzina sliktos AKP vēlēšanu rezultātus, runā prezidenta pils balkonā sakot, ka viņa partija visā Turcijā ir "zaudējusi augstumu", tomēr solīja, ka AKP ar drosmīgu paškritiku analizēs vēlētāju sūtīto vēstījumu.

Zaudējums pašvaldību vēlēšanās ir sliktākais AKP vēlēšanu rezultāts kopš nākšanas pie varas pirms vairāk nekā 20 gadiem. "Anadolu" publicētie dati liecina, ka AKP un tās sabiedrotie zaudējuši 19 mēru amatus.

Balsstiesības ir 61 miljonam Turcijas pilsoņu.