Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Pasaulē

Turcijas aviokompānijai aizliedz veikt lidojumus Eiropā; saskata saikni ar Krieviju

© Unsplash

Eiropas Savienība (ES) slēgusi savu gaisa telpu Turcijas aviokompānijai "Southwind Airlines", jo Somijas aviācijas iestādes secinājušas, ka šo lidsabiedrību kontrolē Krievijas uzņēmums, ziņo Turcijas izdevums "Turizm Guncel".

"Mūsu vispārējais novērtējums liecina, ka nozīmīga īpašumtiesību daļa un faktiskā kontrole nepieder Turcijas personām vai uzņēmumiem. Mēs esam secinājuši, ka aviosabiedrība un tās kontrole ir saistīta ar Krievijas spēlētājiem," "Turizm Guncel" citē Somijas transporta un sakaru iestādes "Traficom" vadītāja Jarko Sārimeki teikto.

Somija 25.martā "Southwind Airlines" atteica atļauju veikt lidojumus uz Helsinkiem. Savukārt 28.martā ES oficiāli informēja visas bloka dalībvalstis, ka "Southwind Airlines" lidmašīnām atbilstoši sankciju noteikumiem ir aizliegts ielidot ES gaisa telpā, vēsta "Turizm Guncel".

"Southwind Airlines" tika nodibināta 2022. gada aprīlī, neilgi pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, kura dēļ ES slēdza savu gaisa telpu Krievijas lidmašīnām. Aviokompānijas galvenā mītne atrodas Antaljā.

Daļu lidmašīnu "Southwind Airlines" saņēma no Krievijas lidsabiedrības "Nordwind Airlines". Tā pieder Krievijas tūrisma kompānijai "Pegas Touristik", kas ir arī "Southwind Airlines" īpašniece.

"Southwind Airlines" maršrutu tīklā ir lidojumi no Turcijas uz Krieviju, Baltkrieviju, Vāciju un vēl vairāk nekā desmit valstīm. ES sankciju dēļ lidsabiedrībai būs jāatsakās no reisiem uz Vāciju un Itāliju, kā arī Šveici, jo to no visām pusēm ietver ES gaisa telpa.

Laikraksts "Bild", atsaucoties uz Polijas Iekšlietu ministrijas iekšējo informāciju un Polijas drošības dienestu ziņojumiem, vēstīja, ka "Southwind Airlines" ir iesaistīta nelegālo migrantu plūsmas veidošanā uz Eiropu caur Baltkrieviju un Krieviju, kas ir daļa no Krievijas un Baltkrievijas režīmu hibrīdoperācijas pret Rietumvalstīm, tostarp Latviju.