Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Pasaulē

Francija izvedusi no Haiti 240 eiropiešus, pamatā savas valsts pilsoņus

© pixabay.com

Situācijai Haiti pasliktinoties, Francija izvedusi no šīs valsts 170 savus pilsoņus un 70 citus eiropiešus, trešdien paziņojusi Francijas ārlietu ministrija.

Cilvēki ar Francijas armijas helikopteriem nogādāti uz kuģa, kas tos aizvedīs uz Fordefransu, kas ir Francijas aizjūras departamenta Martinikas administratīvais centrs.

Komerciālie avioreisi uz Haiti ir atcelti.

Vardarbība Haiti izcēlās februāra beigās, kad premjerministrs Ariels Anrī devās uz Keniju, cerot panākt ANO atbalstītu drošības spēku nosūtīšanu uz Haiti. Tobrīd bandas sāka uzbrukumus valsts institūcijām Portoprensā, centienos panākt Anrī gāšanu. Bandīti ielauzās arī Portoprensas cietumos, no kuriem izbēga tūkstošiem ieslodzīto.

Piekāpjoties nemiernieku prasībām, Anrī piekrita atkāpties no amata un atbrīvot vietu pārejas perioda pārvaldei. Taču plāni par jaunu pārejas valdību vēl nav īstenojušies, nav sākta arī gatavošanās vēlēšanām, kas būtu pirmās kopš 2016.gada.

Saskaņā ar ANO datiem bruņotas bandas kontrolēja 80% Haiti galvaspilsētas vēl pirms šiem nemieriem.

Francijas vēstniecība Haiti turpina darboties.

Pirms divām nedēļām Haiti pameta Vācijas vēstnieks un visi Eiropas Savienības (ES) pārstāvniecības ārvalstu darbinieki. Arī ASV ir izvedušas daļu savas vēstniecības darbinieku.