Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Pasaulē

Eiropas Komisija aicina pastiprināt cīņu pret dezinformāciju internetā

© Pixabay

Eiropas Komisija (EK) otrdien nākusi klajā ar vadlīnijām par to, ko sagaida no "X", "Meta" un citām lielajām interneta platformām cīņā pret dezinformāciju šajā vēlēšanu gadā.

Digitālo pakalpojumu akts (DSA) pastiprina tiešsaistes uzņēmumu atbildību par satura moderēšanu un prasa lielajām platformām pārvaldīt un mazināt riskus, ka to pakalpojumi var kaitēt vēlēšanu procesam.

DSA ļauj EK piemērot platformām soda naudu līdz 6% no gada apgrozījuma iepriekšējā finanšu gadā, ja tās adekvāti nenovērtēs un nereaģēs uz šādiem riskiem.

Eiropas Savienībā (ES) jūnijā paredzētas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, un Slovākijā, Lietuvā, Beļģijā, Horvātijā, Austrijā un Rumānijā šogad gaidāmas parlamenta vēlēšanas.

Jaunajās EK vadlīnijās teikts, ka platformām jāpievērš īpaša uzmanība mākslīgā intelekta izmantošanai viltota satura radīšanā. Platformas tiek aicinātas izveidot iekšējās komandas, kas uzraudzītu vietējos riskus, un pielāgot savus centienus katrai konkrētai vēlēšanu vietai un valstij.

Lai gan DSA pieprasa, lai platformas mazinātu "negatīvas ietekmes" risku uz vēlēšanām, tajā nav teikts, ka platformām ir jāaizvāc dezinformācija. Tas nav teikts arī jaunajās EK vadlīnijās.

DSA prasības kopš 2023.gada augusta tiek piemērotas noteiktām platformām, kurās ir vairāk nekā 45 miljoni ES lietotāju (10% ES iedzīvotāju), tā sauktajām ļoti lielām tiešsaistes platformām vai ļoti lielām tiešsaistes meklētājprogrammām.