Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_right_alt Pasaulē

Francija paaugstina terorisma trauksmes līmeni līdz visaugstākajam

© depositphotos.com

Pēc terorakta Piemaskavas koncertzālē Francija paaugstinājusi terorisma trauksmes līmeni līdz visaugstākajam, svētdien paziņojis Francijas premjerministrs Gabriels Atāls.

Atāls platformā "X" norādīja, ka lēmums terora trauksmes sistēmā jeb tā dēvētajā plānā "Vigipirate" paaugstināt draudu līmeni līdz augstākajai pakāpei pieņemts pēc tam, kad atbildību par uzbrukumu Maskavā uzņēmās teroristu grupējums "Islāma valsts" un ņemot vērā draudus Francijai.

Francijas terora trauksmes sistēmā ir trīs līmeņi un visaugstākais var tikt noteikts uzreiz pēc terorakta vai situācijā, kad kļūst aktīvs identificēts teroristu grupējums. Visaugstākais trauksmes līmenis tiek noteikts uz ierobežotu periodu krīzes pārvarēšanas laikā.

Jau ziņots, ka piektdien bruņoti uzbrucēji atklāja uguni koncertzālē "Crocus City Hall", kas atrodas Piemaskavas pilsētā Krasnogorskā. Apšaude sākās neilgi pirms rokgrupas "Piknik" koncerta, bet vienlaikus citā zālē notika Ļeņingradas apgabala simfoniskā orķestra koncerts.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja svētdien apstiprināja 137 cilvēku nāvi. Atbildību par uzbrukumu uzņēmās "Islāma valsts".

Krievija paziņojusi, ka aizturēti 11 aizdomās turēti, tai skaitā četri terorakta izpildītāji.

Kremlis ir devis norādījumus valsts un valdībai lojālajiem jeb propagandas plašsaziņas līdzekļiem uzsvērt iespējamās "Ukrainas pēdas", vēstot par teroraktu koncertzālē.

Jau piektdien Ukrainas Ārlietu ministrija kategoriski noraidīja Krievijas amatpersonu pēc uzbrukuma izteiktās apsūdzības par to, ka Kijiva esot saistīta ar šo teroraktu. "Šādas apsūdzības ir Kremļa plānota provokācija," uzsvēra ministrija.