Meksika Venecuēlas migrantiem valstī palikt neatļaus

© pixabay.com

Meksika ceturtdien paziņoja, ka ir noslēgusi vienošanos ar Venecuēlu par migrantu sūtīšanu atpakaļ, apsolot viņiem naudu un palīdzību darba atrašanā.

Migranti pusgadu varēs saņemt 110 ASV dolārus mēnesī, un viņiem arī palīdzēs atrast darbu caur Meksikas uzņēmumiem Venecuēlā, paziņoja Meksikas ārlietu ministre Alisija Barsena.

Meksikas vienošanās ar Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro valdību ir ar nosaukumu "Atgriešanās dzimtenē", preses konferencē sacīja Barsena.

Meksikā atrodas tūkstošiem venecuēliešu migrantu, kas lielākoties apmetušies pilsētās pie valsts ziemeļu robežas, cerot iegūt patvērumu ASV.

"Mēs sūtām venecuēliešus atpakaļ uz viņu valsti, jo mēs tiešām nevaram tikt galā ar šo daudzumu," sacija Barsena.

"Mums jau ir izdevies repatriēt ievērojamu skaitu venecuēliešu," viņa piebilda, neminot konkrētu skaitli.

Ministre sacīja, ka Meksikai ir līdzīgas vienošanās ar Gvatemalu un Hondurasu, un tā cer tādas noslēgt ar Kolumbiju un Ekvadoru.

Meksiku katru gadu šķērso daudzi tūkstoši migrantu, dodoties uz ASV robežu.

Augošais migrantu skaits ir pārslogojis Meksikas imigrācijas iestādes un patversmes pierobežas pilsētās. ASV ir pastiprinājušas spiedienu uz Meksikas valdību, lai tā atrisinātu šo problēmu

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais