Francija piešķir patvērumu no mobilizācijas aizbēgušam krievam

© unsplash.com

Tiesa Francijā pirmo reizi piešķīrusi patvērumu Krievijas pilsonim, kas no savas valsts aizbēdzis tur izvērstās mobilizācijas dēļ, vēsta Krievijas avīze "Kommersant", atsaucoties uz Krievijas pilsoņa advokāti Jūliju Jamovu.

Francijas Bēgļu un bezvalstnieku aizsardzības birojs (OFPRA) sākotnēji atteicies piešķirt Krievijas pilsonim bēgļa statusu, bet viņš šo lēmumu pārsūdzējis Nacionālajā patvēruma jautājumu tiesā.

Atšķirībā no citām reizēm, kad pārsūdzēts OFPRA atteikums, tiesnešus šoreiz izdevies pārliecināt, ka universitātes absolventu, kas pēc mācībām kara katedrā ieskaitīts rezervē, varasiestādes var iesaukt armijā un nosūtīt karot uz Ukrainu, sacīja advokāte.

"Francijas amatpersonas ilgi nevarēja saprast, ka cilvēku, kas nav dienējis armijā un nav atbilstoši sagatavots, var iesaukt armijā un nosūtīt uz fronti," skaidroja Jamova.

Tiesa ņēma vērā ekspertu viedokli, ka iesaukšanas kampaņa tā dēvētās daļējās mobilizācijas gaitā notikusi ar daudziem likuma pārkāpumiem.

Cita starpā nav nodrošinātas tiesības uz alternatīvo civilo dienestu.

Prasības iesniedzējam par labu nācis tas, ka viņa rīcībā bijuši ar iesaukumu saistītie dokumenti, arī pavēstes oriģināls, skaidroja advokāte.

Tas, ka Krievijā ieviestas elektroniskās pavēstes, dezertieriem var atvieglot patvēruma piešķiršanas procesu.

Tagad viņiem nebūs jāgaida, kad pavēste tiek izsniegta fiziskā formā, lai iegūtu pierādījumu iesaukšanai, bet pietiks ar elektronisko kopiju platformā "Valsts pakalpojumi", norādīja Jamova.

Advokāti uzskata, ka šīs lietas veiksmīgais iznākums sekmēs pozitīvu risinājumu analoģiskās lietās.

Pasaulē

Kamēr pa Rīgas ielām laiski klaiņo retais iebraucējs, tikmēr Čehijas galvaspilsētu katru gadu apmeklē astoņi miljoni tūristu. Prāgas iedzīvotājiem par to nemaz nav prieks. Tūristu pūļi ierodas pilsētā galvenokārt pēc lētā alkohola. Ko piedāvā pilsētas vadība? To pētījuši mediju platformas “Deutsche Welle” (DW) žurnālisti.

Svarīgākais