Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Pasaulē

Lai stabilizētu ekonomiku un mazinātu atkarību no Krievijas, Ēģiptei piešķir 7,4 miljardus eiro

© Pixabay

Eiropas Savienība (ES) laikā no 2024. līdz 2027.gadam sniegs Ēģiptei 7,4 miljardus eiro lielu finansiālo atbalstu, svētdien informējusi Eiropas Komisija (EK).

Līdzekļi paredzēti Ēģiptes ekonomikas stabilizācijai, tās atkarības mazināšanai no Krievijas dabasgāzes un nelegālo imigrantu plūsmas apturēšanai no Tuvo Austrumu reģiona uz Eiropu.

Palīdzības paketes ietvaros pieci miljardi eiro paredzēti makroekonomiskā stabilizācijas atbalstam, 1,8 miljardi investīcijām un 600 miljoni grāntiem.

Uz Kairu, lai tiktos ar Ēģiptes prezidentu Abdelu Fatahu al Sisi un parakstītu attiecīgu vienošanos, līdz ar EK prezidenti Urzulu fon der Leienu dosies arī vairāku ES dalībvalstu premjerministri.

Vienošanās paredz "stratēģisko partnerību", paplašinot sadarbību atjaunojamās enerģijas, tirdzniecības un drošības jomās.

Vienošanās paredz arī pasākumus pretterorisma operāciju īstenošanā un robežu stiprināšanā, īpaši dienvidos ar Sudānu.

Jau iepriekš ES noslēgusi vienošanās par nelegālo imigrantu plūsmas ierobežošanu ar tādām Ziemeļāfrikas valstīm kā Lībija, Tunisija un Mauritānija.

Fon der Leienu vizītē uz Kairu pavadīs Itālijas premjerministre Džordža Meloni un Grieķijas valdības vadītājs Kirjaks Micotakis, kuru vadītās valstis ir pirmās, kas sastopas ar nelegālo imigrantu masām, kas cenšas nokļūt Eiropā.

Grieķija ir īpaši noraizējusies par nelegālo imigrantu skaita pieaugumu no Ēģiptes.