Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Pasaulē

Pentagona slepeno dokumentu nopludinātājam piespriests 17 gadu cietumsods

© unsplash.com

ASV Nacionālās gvardes gaisa spēku informācijas tehnoloģiju speciālists Džeks Teišeira, kas tīmeklī nopludinājis slepenus Pentagona dokumentus, pirmdien atzina savu vainu vienošanās ietvaros, kas paredz, ka viņš pieņems teju 17 gadu cietumsodu apmaiņā pret to, ka prokuratūra atsakās no nopietnākām apsūdzībām spiegošanā.

Teišeira tiesā atzina vainu sešos apsūdzības punktos par nacionālās aizsardzības informācijas brīvprātīgu nodošanu, tomēr advokātu un prokuratūras vienošanās paredz, ka apsūdzības spiegošanā tiks atsauktas.

Teišeiram tiks piespriesti līdz 16 gadiem un astoņiem mēnešiem cietumā, viņam būs jāmaksā 50 000 dolāru liels naudassods un jāsniedz palīdzība, lai izlūkdienesti varētu apzināt viņa nopludinātās informācijas ietekmes apjomu.

Masačūsetsas Nacionālās gaisa gvardes informācijas tehnoloģiju speciālists Teišeira tika aizturēts pērn aprīlī saistībā ar apsūdzībām, ka viņš nopludinājis slepenus ASV dokumentus, arī par karu Ukrainā.

Ja Teišeira tiktu apsūdzēts pēc Spiegošanas likuma, viņam draudētu mūža ieslodzījums.

Kad prezidējošais tiesnesis Teišeiram jautāja, vai viņš apstrīd liecības, tiesājamais atbildēja, ka viņš tās neapstrīd.

Vaicāts, vai viņš zinājis, ka dokumenti ir slepeni, Teišeira atbildēja: "Jā, jūsu godība."

Teišeira bija apsūdzēts, ka publicējis dokumentus, no kuriem jaunākie tapuši 2023.gada martā, privātā tērzēšanas grupā sociālajā medijā "Discord".

Daži no šiem dokumentiem vēlāk parādījās tādās vietnēs kā "Twitter", "4Chan" un "Telegram".