Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Pasaulē

Plašos mācību manevros Polijā iesaistās 20 000 karavīru

© Romāns Kokšarovs / F64

NATO manevru ietvaros aptuveni 20 000 karavīru no deviņām NATO valstīm ar tankiem, bruņu transportieriem un citu kara tehniku pirmdien forsējuši Vislu.

Mācību operācija "Dragon 24" tika īstenota pie Kožeņevo, aptuveni 100 kilometrus uz dienvidiem no Gdaņskas. No 20 000 karavīru, kas piedalījās mācībās, 15 000 bija poļi, paziņoja Polijas armija.

"Mēs parādām, kādas spējas mums ir, un mēs to apvienojam ar apņēmību tās izmantot," uzvēra NATO ģenerālis Gunnars Brēgners, piebilstot, ka spēja pārvarēt ūdens šķēršļus ir būtiska, lai nogādātu frontē papildspēkus.

Visla plūst no kalniem Polijas dienvidos līdz Baltijas jūrai.

"Dragon 24" ir daļa no plašajām NATO mācībām "Steadfast Defender", kas ilgs aptuveni četrus mēnešus un norisināsies vairāku NATO dalībvalstu teritorijā. NATO šīm mācībām kopumā ir mobilizējusi aptuveni 90 000 karavīru.

"Steadfast Defender" ir NATO lielākās mācības kopš Aukstā kara.

Jau ziņojām, ka Polija nesen ir veikusi lielus ieguldījumus modernās ieroču sistēmās un aizsardzībai tērē aptuveni 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir divreiz vairāk nekā NATO izvirzītais mērķis - 2% no IKP.

Polijas premjerministrs Donalds Tusks nesen brīdināja, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina draudi Rietumiem jāuztver "nāvīgi nopietni".