Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Pasaulē

Teroristu meklēšanā Vācijā aizturētas divas personas

© pexels.com

Turpinot kreiso ekstrēmistu teroristu grupējuma Sarkanās armijas frakcija (RAF) locekļu meklēšanu, Vācijā svētdien pārmeklētas vairākas adreses Berlīnē un aizturēti divi cilvēki, paziņojusi policija.

Aizturētie nav aizdomās turamie RAF locekļi Ernsts Folkers Štaubs un Burkhards Gārvegs, paziņoja Lejassaksijas kriminālpolicijas preses pārstāve.

Aizturēšanas laikā vienā no adresēm atskanēja šāvieni, bet neviens cilvēks netika ievainots.

Pirmdien Berlīnē tika aizturēta 65 gadus vecā RAF locekle Daniela Klete, un policija turpina meklēt Štaubu un Gārvegu. Viņi pārstāv RAF trešo un pēdējo paaudzi, un Vācijas varasiestādes cenšas viņus notvert jau vairākus gadu desmitus.

Varasiestādes apsūdz viņus par slepkavības mēģinājumu un vairākām bruņotām laupīšanām laikā no 1999.gada līdz 2016.gadam.

RAF, kas, pēc tās dibinātāju vārdiem, pazīstama arī kā Bādera-Meinhofas banda, pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados satricināja visu Rietumvācijas politisko sistēmu, pastrādājot virkni politiski motivētu slepkavību.

1977.gadā teroristi noslepkavoja federālo prokuroru Zīgfrīdu Būbaku un "Dresdner Bank" vadītāju Jirgenu Ponto, kā arī nolaupīja un vēlāk noslepkavoja rūpnieku Hansu Martinu Šleijeru. 1977.gada vardarbības vilnis vēsturē iegājis ar nosaukumu "Vācijas rudens".

1998.gadā RAF oficiāli paziņoja par pašlikvidāciju. Lielākā daļa no grupējuma dibinātājiem mira ieslodzījumā. Horsts Mālers, kurš vienīgais no RAF dibinātājiem vēl ir dzīvs, tagad pārgājis labējo ekstrēmistu nometnē un ir pazīstams kā holokausta noliedzējs.

Varasiestādes uzskata, ka RAF ir atbildīga par vairāk nekā 30 cilvēku noslepkavošanu un vismaz 200 cilvēku ievainošanu.