Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Pasaulē

Francijas lauksaimnieki protestē pie Triumfa arkas

© AFP/Scanpix/Leta

Francijas lauksaimnieki piektdien Parīzē izvietojuši traktorus ap Triumfa arku, ar protesta akciju vēloties "glābt Francijas lauksaimniecību", ziņo Lauksaimnieku savienība "Coordination Rurale".

Lauksaimnieki pie pieminekļa Elizejas laukos izgāzuši siena kaudzes.

""Coordination Rurale" simboliski un miermīlīgi pārņem Triumfa arku," organizācija paziņoja platformā "X".

Francijas lauksaimnieki turpina protestus, kuru laikā bloķē ceļus, dedzina riepas un ieņem lielveikalus, uzstājot, ka valdības solītās reformas ir nepietiekamas.

Lauksaimnieku protesti nedēļām ilgi turpinās visā Eiropas Savienībā. Lauksaimnieki ir neapmierināti ar apgrūtinošajiem vides aizsardzības noteikumiem, lētu importu no valstīm ārpus Eiropas Savienības un zemajiem ienākumiem.

Francijas lauksaimnieku protesti bijuši vieni no niknākajiem Eiropā. Janvārī lauksaimnieki ar traktoriem bloķēja galvenos ceļus, kas ved uz Parīzi, un citus lielākos autoceļus visā valstī.

Francijas premjerministrs Gabriels Atāls 21.februārī izklāstīja galvenos pasākumus, kas iekļauti topošajā lauksaimniecības likumā. Tajā paredzēts arī pants par Francijas "pārtikas suverenitāti", tomēr lauksaimnieki grozījumus neuzskata par pietiekamiem. Šonedēļ premjerministrs arī solīja, ka valdība apturēs lauksaimniecības tehnikai izmantotās dīzeļdegvielas sadārdzināšanos, un tiks izveidots ārkārtas fonds, lai palīdzētu lopkopjiem cīnīties ar lopu slimībām.