Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_right_alt Pasaulē

Pulkvedis: Baltijas valstīm robeža ar Krieviju nekavējoties jāpārveido par aizsardzības līniju

© Ekrānšāviņš

Baltijas valstīm robeža ar Krieviju nekavējoties jāpārveido par aizsardzības līniju, uzskata ukraiņu militārais analītiķis, Ukrainas bruņoto spēku rezerves pulkvedis Oļegs Ždanovs. "Gribat to vai nē, bet tāda nu ir situācija. Kamēr krievu tanku dzinēji ir silti, robežai jākļūst par aizsardzības līniju,” TV24 raidījumā "Nedēļa. Post scriptum” atzīst Ždanovs.

"Robeža ir jāaprīko inženiertehniski. Jāveic mobilizācijas resursa pilnīga revīzija, armijas rezervju revīzija. Lai būtu skaidrs, cik daudz pietiks pašiem un kur ņemt pēc tam. Lai nesanāk kā mums - kad beidzās munīcija artilērijai, tad sākām to meklēt. Pirmā Ramšteinas sanāksme notika 2022. gada aprīlī, ne jau kara pirmajās dienās,” atgādina militārais analītiķis un uzsver arī citus svarīgus aspektus.

"Valsts iekšienē ir jāveido sabiedriskais viedoklis. Ja gribi dzīvot - dodies aizstāvēt! Un, protams, ir jācīnās pret separātismu.

Tas ir vissāpīgākais jautājums. Zinu, ka pie jums, gluži tāpat kā pie mums, tā ir milzīga problēma, jo prokrieviski noskaņoto pilsoņu procents valstī vēl ir visai liels. Ar viņiem ir jāveic izskaidrojošais darbs. Savukārt aģentūra (Krievijas aģenti) ir jāatklāj un jādeportē. Tas ir pasākumu komplekss. Sākot no robežas inženiertehniskā aprīkojuma, līdz pat specdienestu cīņai pret separātismu valstī.”