Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_right_alt Pasaulē

Vācijā atkal paralizēta autobusu, tramvaju un metro vilcienu kustība; sācies jauns transportu darbinieku streiks

© EPA/Scanpix/Leta

Vairākās Vācijas federālajās zemēs šorīt sācies sabiedriskā transporta darbinieku streiks, kas ilgs divas dienas.

Autobusu, tramvaju un metro vilcienu kustība daudzviet ir pārtraukta, tādēļ pasažieriem jārēķinās ar ievērojamiem traucējumiem.

Streiks notiek Berlīnē, Hamburgā, Lejassaksijā, Saksijā-Anhaltē, Ziemeļreinā-Vestfālenē un Reinzemē-Pfalcā. Vairākās pilsētās šodien plānotas demonstrācijas. Arī Tīringenē streiko sabiedriskā transporta darbinieki.

Streiks neietekmēs lielāko daļa piepilsētas vilcienu un reģionālo autobusu, kā arī reģionālo un tālsatiksmes dzelzceļu satiksmi.

Sabiedriskā transporta darbinieki Vācijā pēdējo nedēļu laikā ir sarīkojuši vairākus streikus, turpinoties saspringtām sarunām par koplīgumu slēgšanu ar gandrīz visām valsts sabiedriskā transporta aģentūrām. Arī Bavārijā sabiedriskā transporta darbinieki piedalās šajās sarunās, taču ar viņiem joprojām ir noslēgts līgums, un viņi nevar piedalīties streikos.

Streiki dažādās vietās un dažādos laikos plānoti arī nākamnedēļ, bet galvenā streika diena būs piektdiena, paziņoja "Verdi".

Jauniešu vides aizstāvju kustība "Piektdienas nākotnei" piektdien plāno rīkot demonstrācijas, pieprasot agresīvāku rīcību klimata pārmaiņu jomā un lielākus ieguldījumus sabiedriskajā transportā.