Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_right_alt Pasaulē

Nausēda: Neviens ukrainis okupētajās teritorijās nav drošībā

© pexels.com

Neviens ukrainis Krievijas okupētajās teritorijās nav drošībā, paziņoja Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

"Šodien neviens ukrainis, pat bērni, nav drošībā Krievijas okupētajā teritorijā," sacīja Nausēda pasākumā, ko rīkoja starptautiskā platforma Krievijas nelikumīgi aizturēto civiliedzīvotāju atbrīvošanai.

Lietuvas prezidents norādīja, ka viena no Krievijas okupācijas režīma Ukrainā iezīmēm ir patvaļīgas aizturēšanas, spīdzināšanas un nāves draudi visiem civiliedzīvotājiem.

Tūkstošiem ukraiņu bērnu nelikumīgā deportācija uz Krieviju un Baltkrieviju ir "īpaši šokējošs genocīda mēģinājums izdzēst ukraiņu identitāti", sacīja Nausēda.

Lietuva turpinās aicināt izveidot īpašu starptautisku tribunālu, kas izmeklētu agresijas noziegumu un izveidotu mehānismu kompensāciju izmaksāšanai Ukrainai, viņš teica.

Nausēda arī sacīja, ka Lietuva neatzīs Krievijas organizētās vēlēšanas okupētajās un anektētajās Ukrainas teritorijās,

"Mēs arī neatzīstam un neatzīsim vēlēšanas, ko Krievija plāno rīkot uz laiku okupētajās un nelikumīgi anektētajās Ukrainas teritorijās. Lietuva stingri atbalsta Ukrainas neatkarību, suverenitāti un teritoriālo nedalāmību starptautiski atzītās robežās," Lietuvas prezidents sacīja pasākumā, ko rīkoja starptautiskā platforma Krievijas nelikumīgi aizturēto civiliedzīvotāju atbrīvošanai.

Marta vidū Krievijā ir paredzētas tā dēvētās prezidenta vēlēšanas, kas faktiski būs izrāde, lai leģitimizētu diktatora Vladimira Putina palikšanu pie varas, jo politiķiem, kas ir reālā opozīcijā režīmam, ir liegts kandidēt.

Kremlis plāno tās organizēt arī anektētajos un okupētajos reģionos.

Eiropas Savienība jau iepriekš paziņojusi, ka neatzīs šo "vēlēšanu" rezultātus okupētajās teritorijās. Nav gaidāms, ka tos atzīs arī citas Rietumvalstis.