Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_right_alt Pasaulē

Protestējot pret karu Gazas joslā, ASV pašaizdedzinās amerikāņu kara lidotājs un zaudē dzīvību

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

ASV Gaisa spēku karavīrs ir miris pēc tam, kad viņš nedēļas nogalē aizdedzinājās pie Izraēlas vēstniecības Vašingtonā, protestējot pret karu Gazas joslā, pirmdien paziņoja ASV Gaisa spēki.

Šokējošā aizdedzināšanās bija eskalācija ASV notiekošajos protestos pret Izraēlas darbībām Gazas joslā, kur Izraēla ar ASV atbalstu īsteno atriebības karu par kaujinieku grupējuma "Hamās" 7.oktobra uzbrukumu.

Ārkārtas situāciju dienestu darbinieki svētdien ieradās notikuma vietā, atbildot uz "telefona zvanu par degošu cilvēku pie Izraēlas vēstniecības", paziņoja Vašingtonas ugunsdzēsības departaments.

Vārdā nenosauktais vīrietis bija filmējis sevi, saucot "Brīvu Palestīnu!" un aizdedzinoties, liecina videomateriāls sociālajos medijos.

Viņš tika aizvests uz slimnīcu ar "kritiskiem dzīvību apdraudošiem ievainojumiem", paziņoja ugunsdzēsības departaments. Gaisa spēku preses sekretāre pirmdienas rītā pavēstīja, ka viņš svētdienas vakarā nomiris.

Izraēlas vēstniecības amatpersona sakariem ar presi pavēstīja, ka neviens vēstniecības darbinieks šajā incidentā netika ievainots.

Video bija redzams, ka vīrietis militārā kamuflāžas tērpā paziņo, ka viņš "nebūs līdzdalībnieks genocīdā", bet pēc tam aplej sevi ar kādu šķidrumu, aizdedzinās un klīedz "Brīvu Palestīnu!", līdz sabrūk.

Pirmā dalīšanās ar šo video notika sociālajā platformā "Twitch".

Demonstrācijas pret Gazas joslā notiekošo karu ASV parasti izpaužas kā mierīgi ielu protesti, tomēr decembrī kāds cilvēks aizdedzinājās pie Izraēlas konsulāta Atlantā.