Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

arrow_right_alt Pasaulē

Polijas lauksaimnieki protestu laikā pārbaudīs kravas uz Lietuvas robežas

© Freepik

Polijas lauksaimnieki, kas piektdien plāno sākt nedēļu ilgu robežas ar Lietuvu daļēju bloķēšanu, pārbaudīs, kādas preces kravas automašīnās tiek vestas pār robežu, pirmdien paziņoja protesta akcijas organizators Karols Pečinskis.

"Protesta akcijai jāsākas 1. martā plkst. 10," viņš sacīja Lietuvas sabiedriskajai raidorganizācijai, piebilstot, ka tā nebūs pilnīga blokāde, bet lauksaimnieki kopā ar Polijas varas iestāžu pārstāvjiem "vēlēsies pārbaudīt, kas tiek vests kravas automašīnās, īpašu uzmanību pievēršot transportlīdzekļiem, kuros varētu vest lauksaimniecības produkciju". "Protams, tas neattiecas uz privātiem transportlīdzekļiem," uzsvēra Polijas lauksaimnieku pārstāvis.

Viņš paskaidroja, ka protesta akcijas mērķis ir palielināt spiedienu uz Polijas valdību saistībā ar, "iespējams, ne pilnīgi legāliem lauksaimniecības produktu pārvadājumiem starp Poliju un Lietuvu". "Es lūdzu būt saprotošiem, jo mēs tikai vēlamies pievērst uzmanību," piebilda Pečinskis.

Lietuvas Graudu audzētāju asociācijas vadītājs Aušris Macijausks atzina, ka ir pamatotas Polijas lauksaimnieku aizdomas, ka Ukrainas labība caur Poliju tiek ievesta Lietuvā un pēc tam atpakaļ Polijā vai arī tiek pārstrādāta un reeksportēta kā Lietuvā ražota prece.

"Poļu lauksaimniekiem ir aizdomas, ka graudi apgriežas un atgriežas. Mums ir informācija, ka Lietuvā tiek malti ukraiņu graudi un uz Poliju tiek sūtīti milti it kā no Lietuvas graudiem," viņš teica aģentūrai BNS. "Es skaidri zinu, ka Ukrainas graudi nonāk Lietuvā, bet Lietuvas muita to nezina," piebilda Lietuvas graudu audzētāju pārstāvis.

Ukrainas graudu ienākšana Lietuvā oficiālajā statistikā nav fiksēta, norādīja Macijausks.