Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Pasaulē

Lietuvas lauksaimnieki neplāno piedalīties Polijas kolēģu protestos pret ukraiņu labību

© AFP/Scanpix/Leta

Lietuvas lauksaimnieki nepievienosies Polijas zemniekiem, kuri plāno uz nedēļu bloķēt ceļu uz Lietuvas robežas, protestējot pret, viņuprāt, negodīgu konkurenci, ko rada lētu Ukrainas graudu imports, pirmdien paziņoja Lietuvas Graudu audzētāju asociācijas vadītājs Aušris Macijausks.

"Lietuvas lauksaimnieki nav bloķējuši, nebloķē un neplāno bloķēt Ukrainas graudus," viņš teica Lietuvas sabiedriskajam radio. "Mēs redzam problēmu, bet, izprotot Ukrainas lauksaimnieku situāciju, mēs neplānojam bloķēt tā, kā to dara poļi," paskaidroja lauksaimnieku pārstāvis.

Macijauska vērtējumā, lielāka problēma Lietuvas lauksaimniekiem ir Krievijas labība.

Ziņu portāls "15min" svētdien vēstīja, ka Polijas lauksaimnieki no 1.marta plāno izveidot divas jaunas blokādes: pie bijušā Svecko robežšķērsošanas punkta ar Vāciju un uz ceļa pie bijušā Kalvarijas-Budzisko robežkontroles punkta ar Lietuvu. Plānots, ka blokāde ilgs aptuveni nedēļu.

Lietuvas lauksaimniecības ministra padomnieks Roks Petrašūns sabiedriskajai raidorganizācijai LRT sacīja, ka konfliktu par Ukrainas graudiem varētu kurināt naidīgi spēki, kas ir ieinteresēti Eiropas Savienības (ES) valstu cīņā pret Ukrainas importu.

"Daudzumi no Ukrainas, kas sasniedz Lietuvu, ir salīdzinoši smieklīgi, un praktiski nekas nenonāk šeit tranzītā," viņš teica.

Polijas lauksaimnieki pagājušajā otrdienā uzsāka jaunu protestu vilni, bloķējot aptuveni 100 ceļus uz Ukrainas robežu un piespiedu kārtā atverot divus Ukrainas dzelzceļa vagonus Medikas robežšķērsošanas punktā.