Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Pasaulē

Navaļnija mātei Krievijas varas iestādes izvirza ultimātu

© Scanpix

Krievijas varas iestādes draud apbedīt Alekseju Navaļniju Arktikas cietuma kolonijā, kur viņš nomira, ja viņa ģimene nepiekritīs slēgtai bēru ceremonijai, piektdien paziņojusi opozīcijas līdera komanda.

Navaļnijs, visskaļākais prezidenta Vladimira Putina kritiķis, nomira 16. februārī pēc trīs gadus ilga ieslodzījuma. Varas iestādes ir atteikušās atdot viņa mirstīgās atliekas mātei.

"Pirms stundas kāds izmeklētājs piezvanīja Alekseja mātei un izvirzīja viņai ultimātu. Viņai ir trīs stundas laika, lai piekristu slepenai bēru ceremonijai bez publiskas atvadīšanās, vai arī Aleksejs tiks apglabāts kolonijā," platformā "X" paziņoja Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša.

Navaļnija māte Ludmila Navaļnaja atteicās iesaistīties šādā sarunā, "jo viņiem nav tiesību lemt, kā un kur apglabāt viņas dēlu", sacīja Jarmiša.

Navaļnija komanda uzskata, ka Krievijas amatpersonas baidās no opozīcijas līdera arī pēc viņa nāves un atsakās atļaut publiskas bēres, kas varētu izvērsties par plašu demonstrāciju.

Navaļnija līdzgaitnieki ir nosaukuši Putinu par slepkavu, kurš cenšas noslēpt savas pēdas, neļaujot veikt Navaļnija mirstīgajām atliekām neatkarīgu tiesu medicīnas ekspertīzi.

Pēdējās nedēļas laikā Krievijas policija ir aizturējusi simtiem sērotāju improvizētos opozīcijas līdera piemiņas pasākumos.

Putins nav publiski komentējis Navaļnija nāvi.