Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Pasaulē

Piekto dienu Eifeļa torņa darbinieki protestē pret tā pārvaldības stilu

© pixabay.com

Darbinieku streika dēļ piektdien jau piekto dienu pēc kārtas Parīzē slēgts Eifeļa tornis, paziņojis torņa operators SETE.

Darbinieki šo streiku sāka pirmdien, lai protestētu pret pašreizējo Eifeļa torņa pārvaldīšanas stilu, un brīdināja, ka streiks varētu tikt pagarināts.

Šis pēdējo divu mēnešu laikā ir jau otrs Eifeļa torņa darbinieku streiks.

Arodbiedrības kritizē SETE par tā izstrādāto biznesa modeli, kas, pēc arodbiedrību domām, ir balstīts uz pārmērīgām gaidāmo torņa apmeklētāju aplēsēm un neatbilstoši novērtētām izmaksām.

Tāpat arodbiedrības norāda, ka Parīzes pašvaldība nosaka SETE pārāk augstu nomas maksu, tādējādi samazinot operatora finanšu iespējas torņa tehniskās apkopes darbu veikšanai.

Lai risinātu šo situāciju, SETE iecerējusi īstenot vairākus pasākumus, tostarp par 20% palielināt biļešu cenas. Šobrīd, lai ar liftu nokļūtu Eifeļa torņa virsotnē, pieaugušie maksā 29,4 eiro. Tie apmeklētāji, kuri izvēlas kāpt pa trepēm, maksā mazliet mazāk.

Tāpat operators norāda, ka torņa apkopes darbiem paredzētais budžets tiks vairāk nekā dubultots. SETE arī solījis divu nedēļu laikā parakstīt vienošanos, kas aptver strādājošo darba apstākļus un algas.

Eifeļa torni ik gadu apmeklē gandrīz septiņi miljoni cilvēku.