Pirmdiena, 15.aprīlis

redeem Aelita, Gastons

arrow_right_alt Pasaulē

Nākamais Igaunijas armijas komandieris nosauc būtisku kļūdu karā, kas ukraiņiem maksājusi ļoti dārgi

© pexels.com

Rietumvalstu lēmums ierobežot Ukrainai nodoto ieroču izmantošanu tikai tās teritorijā bija kļūda, paziņoja nākamais Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris pulkvedis Andruss Merilo.

"No militārā viedokļa tā bija acīmredzama muļķība. Šāda ierobežojuma noteikšana izmaksājusi ļoti dārgi, un tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc Ukraina ir atgriezusies aizsardzības pozīcijās un cenšas atvairīt Krievijas pretuzbrukumu," intervijā Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR sacīja Merilo.

Viņaprāt, no militārā viedokļa šāda ierobežojuma noteikšana bija pilnīgi nepareiza un to nevajadzēja noteikt.

"Ja bailes bija tikai par to, lai nenotiktu eskalācija, tad, kā redzam, arī tās nebija pamatotas. Tāpēc es uzskatu, ka šis politiskais ierobežojums bija pilnīgi nepareizs," piebilda pulkvedis.

Jau ziņots, ka ceturtdien Igaunijas valdība apstiprināja Merilo par nākamo Aizsardzības spēku komandieri. Šajā amatā viņš stāsies pēc tam, kad 30.jūnijā to atstās pašreizējais komandieris ģenerālis Martins Herems.

No 1.marta Merilo būs Aizsardzības spēku komandiera vietneiks, bet piektdien no valsts prezidenta Alara Karisa viņš saņēma brigādes ģenerāļa uzplečus.