Pirmdiena, 15.aprīlis

redeem Aelita, Gastons

arrow_right_alt Pasaulē

Aptauja: 37% eiropiešu domā, ka karš Ukrainā beigsies ar kompromisu

© Depositphotos

Tikai 10% eiropiešu tic, ka Ukraina var sakaut Krieviju kaujas laukā, liecina trešdien publicēti aptaujas rezultāti.

Sestdien aprit divi gadi kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā. Kijiva ir atzinusi, ka situācija frontes līnijā ir smaga, un gaisā virmo šaubas par Rietumu atbalstu.

Vidēji 20% aptaujāto uzskata, ka Krievija varētu uzvarēt, un 37% domā, ka konflikts beigsies ar kompromisu, liecina Eiropas Ārlietu padomes (ECFR) veiktās aptaujas rezultāti. Domnīca veica aptauju pagājušajā mēnesī 12 Eiropas Savienības (ES) valstīs.

Viedokļi atšķiras pa valstīm. Ukrainas izredzes visaugstāk vērtē respondenti Polijā, Zviedrijā un Portugālē, bet vispesimistiskākie ir Ungārijas un Grieķijas iedzīvotāji.

31% aptaujāto norādīja, ka Eiropai būtu jāatbalsta Ukraina, lai tā atgūtu Krievijas ieņemtās teritorijas, savukārt 41% aptaujāto norādīja, ka Eiropai būtu jāmudina Kijiva sākt sarunas.

Jautāti, vai Eiropai būtu jāpalielina atbalsts Ukrainai, ja nākamais ASV prezidents pārtrauktu palīdzības sniegšanu, 20% respondentu atbildēja, ka atbalsts būtu jāpalielina, bet 21% aptaujāto norādīja, ka tas būtu jāsaglabā pašreizējā līmenī.

33% aptaujāto uzskata, ka Eiropai būtu jāseko ASV piemēram, samazinot atbalstu un mudinot Ukrainu noslēgt vienošanos ar Krieviju.