Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_right_alt Pasaulē

Latvija uzsver nekavējošu atbalstu Ukrainai

© Kaspars Krafts / F64

Tuvojoties otrajai gadadienai kopš Krievijas agresijas kara sākuma pret Ukrainu, Eiropas Savienībai (ES) jātuvinās izšķirošo lēmumu pieņemšanai par nepārtrauktu un ilgtermiņā nepieciešamo militāro atbalstu Ukrainai, uzsvēra Latvijas vēstniece, pastāvīgā pārstāve ES Lelde Līce-Līcīte.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), pirmdien Briselē norisinājās ES Ārlietu padome. Padomes darba kārtībā bija aktuālā situācija Tuvajos Austrumos, ES atbalsts Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju, kā arī viedokļu apmaiņa par ES iesaisti Sāhila reģionā Āfrikā.

Līce-Līcīte norādīja, ka ES līdz 24.februārim jāvienojas par sankciju 13. kārtu un jāturpina izstrādāt jaunas sankcijas pret Krieviju, īpaši pievēršot uzmanību sankciju apiešanas novēršanai. Latvija vēlas, lai tiktu sperti konkrēti soļi un jau martā ES varētu sākt iestāšanās sarunas ar Ukrainu. Vēstniece aicināja ES dalībvalstis pievienoties Latvijas vadītajai dronu koalīcijai.

Latvija kopā ar Lietuvu, Igauniju un Poliju, aicinot uz solidaritāti un koordinētu ES rīcību, vērsa dalībvalstu uzmanību uz publiski pieejamo sarakstu ar ES valstu politiķu vārdiem, pret kuriem Krievija ierosinājusi politiski motivētas lietas.

Padomes laikā ārlietu ministrus uzrunāja Krievijā ieslodzījumā bojā gājušā Krievijas politiķa un opozicionāra Alekseja Navaļnija sieva Jūlija Navaļnija. Viņa paziņoja, ka turpinās vīra iesākto darbu, īstenojot viņa politisko programmu un ideju iedzīvināšanu un šajā ceļā ES atbalstam būs īpaša nozīme.