Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_right_alt Pasaulē

Andris Sprūds Vācijā tiksies ar augstākajām aizsardzības jomas amatpersonām

© Ģirts Ozoliņš / F64

Šodien un rīt, 17. februārī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) piedalīsies pasaulē vadošajā drošības politikas forumā - Minhenes drošības konferencē, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Šogad konferences fokusā ir Krievijas karš Ukrainā un transatlantiskā drošība, norises Tuvo Austrumu reģionā un kodoldrošība.

Sprūdam paredzētas vairākas divpusējās tikšanās, tostarp ar Vācijas aizsardzības ministru Borisu Pistoriusu un Zviedrijas civilās aizsardzības ministru Karlu Oskaru Bolinu. Ministrs piedalīsies sanāksmē ar NATO Eiropas spēku virspavēlnieku, ASV armijas ģenerāli Kristoferu Kavoli, kā arī apaļā galda diskusijā par stratēģisko atturēšanas politiku.

Minhenes drošības konference norisinās jau 60. gadu pēc kārtas, šogad pulcējot vairāk nekā 450 augsta līmeņa lēmumu pieņēmēju no visas pasaules, tostarp valstu vadītājus, ministrus, starptautisko un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, kā arī stratēģisko nozaru, plašsaziņas līdzekļu, akadēmisko aprindu un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, lai kopīgi apspriestu aktuālos drošības izaicinājumus.